65 میلیارد ریال خسارت بیمه محصولات به کشاورزان کردستانی پرداخت می شود

دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵
65 میلیارد ریال خسارت بیمه محصولات به کشاورزان کردستانی پرداخت می شود

سنندج- ایرنا- مدیر گروه صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان کردستان گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری 65 میلیارد ریال بیمه کشاورزی در بخش دام و زراعت پرداخت شود.

سنندج- ایرنا- مدیر گروه صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان کردستان گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال جاری 65 میلیارد ریال بیمه کشاورزی در بخش دام و زراعت پرداخت شود. سلیمان حریری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده است و محصولات کشاورزی را در برابر هر گونه خطری از جمله سرمازدگی و خشکسالی بیمه می کند.
وی اضافه کرد: سال گذشته 500 میلیارد ریال در بخش زراعت استان پرداخت شده و بیش از 338 هزار هکتار گندم دیم استان تحت پوشش بیمه قرار داشت و این استان در زمینه پوشش بیمه ای رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: بیمه محصولات کشاورزی در برابر حوادث طبیعی به منظور پیشگیری از خسارات احتمالی ضروری بوده و همه کشاورزان باید نسبت به بیمه کردن محصولات کشاورزی خود اقدام کنند.
مدیر گروه صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان کردستان گفت: بیمه اراضی کشاورزی و پرداخت وام و کمک های بلاعوض به کشاورزان افزون بر ایمن کردن محصولات کشاورزی در برابر حوادث طبیعی از مهاجرت روستاییان به شهرها می کاهد.
کشت گندم در استان کردستان هر سال در اواخر شهریور و اوایل مهر شروع می شود و برداشت آن در اواخر خرداد و اوایل تیر سال بعد به 2 صورت مکانیزه و سنتی انجام می شود.
استان کردستان به دلیل داشتن بیش از یک میلیون و 110 هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم در غرب کشور به شمار می رود و جایگاه سوم کشوری در تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.
65 میلیارد ریال خسارت بیمه محصولات به کشاورزان کردستانی پرداخت می شود