مراسم سالروز مرگ رابین به دلیل استقبال نکردن صهیونیست ها لغو شد

سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵
مراسم سالروز مرگ رابین به دلیل استقبال نکردن صهیونیست ها لغو شد

تهران - ایرنا - سالروز مرگ اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به دلیل استقبال نکردن صهیونیست ها از این مراسم بعد از 21 سال لغو شد.

تهران - ایرنا - سالروز مرگ اسحاق رابین نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به دلیل استقبال نکردن صهیونیست ها از این مراسم بعد از 21 سال لغو شد. مرکز اطلاع رسانی فلسطین روز سه شنبه گزارش داد، یک سازمان اسرائیلی (صهیونیستی) که هر سال با جمع آوری کمک از صهیونیست ها اقدام به برگزاری مراسم سالروز مرگ 'اسحاق رابین' نخست وزیر اسبق این رژیم می کرد، امسال در اقدامی بی سابقه طی 21 سال گذشته اقدام به لغو این مراسم کرد.
برپایه این گزارش، منابعی در قدس اشغالی در این باره اعلام کردند، این سازمان به خاطر بی توجهی صهیونیست ها از برگزاری این مراسم و خودداری از ارائه کمک های مالی تصمیم به لغو این مراسم گرفت.
مسئولان برگزاری این مراسم خاطر نشان کردند برای اولین بار طی 21 سال گذشته نتوانسته اند کمک های مالی لازم برای برگزاری مراسم زنده نگه داشتن یاد اسحاق رابین را که قرار بود شنبه آینده برگزار شود، جمع کنند و از همین رو، این مراسم را لغو کردند.
گفتنی است که رابین در تاریخ 4 نوامبر سال 1995 پس از پایان مراسم مردمی حمایت از روند سازش در شهر تل آویو، به دست یک یهودی تندروی عضو حزب لیکود ترور شد. این ترور نوعی انتقام گیری از رابین به خاطر امضای توافقنامه اسلو با سازمان آزادی بخش فلسطین بود که منجر به تاسیس تشکیلات خودگردان فلسطین شد.
مراسم سالروز مرگ رابین به دلیل استقبال نکردن صهیونیست ها لغو شد