هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری در قالب ثبت نام از زائران اربعین

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری در قالب ثبت نام از زائران اربعین

کرج -ایرنا- رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به برخی کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه ثبت نام اربعین ازطریق سایت های جعلی، گفت: هموطنان حتما ازطریق سامانه ثبت نام زیارت اربعین(سماح) اقدام به ثبت نام کنند.

کرج -ایرنا- رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به برخی کلاهبرداری های اینترنتی به بهانه ثبت نام اربعین ازطریق سایت های جعلی، گفت: هموطنان حتما ازطریق سامانه ثبت نام زیارت اربعین(سماح) اقدام به ثبت نام کنند. سرهنگ محمد اقبالی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: فعالیت سایت های جعلی و تقلبی یکی ازمهمترین شگرد های مجرمانه ای است که درایام مناسبتی صورت می گیرد و با توجه آگاهی نداشتن تعداد زیادی از کاربران، هویت پنهان افراد و نامحدود بودن مرز جغرافیایی فرصت جدیدی را برای مجرمان فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: بانزدیک شدن به اربعین سید وسالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین، خیل عظیمی ازمردم خدا دوست تصمیم به زیارت مرقد آن امام بزرگوار دارند که بر اساس تجربه سال های گذشته برخی ازسایت های غیررسمی وغیرمجاز با اهداف مجرمانه یا کلاهبرداری برای ثبت نام اربعین ایجاد می شود که شهروندان باید ازطرق حج وزیارت فقط اقدام کنند.
وی گفت: زائران هنگام پرداخت هزینه به صورت اینترنتی، نکات ایمنی رارعایت و حتی الامکان ازمکان های مورد اعتماد برای ثبت نام و پرداخت های اینترنتی هزینه ها استفاده کنند.
اقبالی افزود: مجرمان با طراحی سایت های شبیه سایت های اصلی که درگاه های بانکی جعلی نیز دارد اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد کرده و برای اخذ اطلاعات حساب شهروندان مثل رمز عبور و اطلاعات بانکی ، کاربران را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ می کشانند.
وی گفت: شهروندان باید مراقب باشند تا در دام فیشرها و سایت های جعلی که فقط برای سرقت اطلاعات بانکی افراد راه اندازی شده اند، نیفتند.
وی با تاکید برهوشیار بودن مردم درخصوص آگهی ها و پیامک ها یی که به نظر جذاب وخارج ازقوانین سازمان حج و زیارت است افزود: تمام سایت های مهم در فرم های ورود اطلاعات خود از پروتکل https استفاده می کنند.
رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: برای ثبت نام به دفاتر مجازو مورد تایید سازمان حج و زیارت مراجعه شود و ازارائه مدارک هویتی ازقبیل گذرنامه به افراد غیرمسئول خودداری کرده و یا اسکن آن درسایت های غیرمجاز ارسال نشود.
اقبالی گفت : شهروندان درصورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک آن را ازطریق شماره تلفن 21871678 و یا به آدرس اینترنتی پلیس فتا cyberpolice اطلاع دهند.
هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری در قالب ثبت نام از زائران اربعین