هوای شهر کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گرفت

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
هوای شهر کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گرفت

کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، از قرار گرفتن هوای کرمانشاه در وضعیت هشدار با توجه به میانگین 11 ساعته (12 سه شنبه شب تا 11 ظهر چهارشنبه) خبر داد.

کرمانشاه- ایرنا- رییس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، از قرار گرفتن هوای کرمانشاه در وضعیت هشدار با توجه به میانگین 11 ساعته (12 سه شنبه شب تا 11 ظهر چهارشنبه) خبر داد. ثریا قربانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ساعت 12 شب گذشته شاهد افزایش غلطت گرد و غبار در برخی مناطق استان بودیم به گونه ای که وضعیت آلودگی شهر کرمانشاه به 160 میکروگرم بر متر مکعب هوا رسید.
وی افزود: این مقدار آلودگی باعث شد تا با احتساب میانگین 11 ساعته، وضع هوای کرمانشاه در حالت هشدار قرار بگیرد.
قربانی ادامه داد: با بررسی میانگین هشت ساعت گرد و غبار هوای سرپل ذهاب نیز، مقدار آلودگی این شهرستان به 445 میکروگرم بر متر مکعب هوا رسیده است که بیانگر وضعیت اضطرار است.
رییس اداره نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: آلودگی هوای شهرستان سرپل ذهاب هم اکنون حدود 2 برابر حد استاندارد است.
وی با بیان اینکه آلودگی در قصرشیرین شدیدتر از سرپل ذهاب است، به گونه ای که مدارس این شهرستان را به تعطیلی کشانده، گفت: ایستگاه سنجش آلودگی قصرشیرین غیرفعال بوده و اطلاع دقیقی از میزان گرد و غبار در دست نیست.
قربانی در پایان از روند افزایشی غبار در مناطق مرزی و شهر کرمانشاه خبر داد.
هوای شهر کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار گرفت