کسی که در راس مدیریت جامعه قرار می گیرد باید مطیع رهبری باشد

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵
کسی که در راس مدیریت جامعه قرار می گیرد باید مطیع رهبری باشد

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: کسی که در راس مدیریت جامعه قرار می گیرد باید با رهبری و حجت حضرت امام حسین (ع) زاویه نداشته و وابسته و مطیع رهبری باشد.

مشهد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: کسی که در راس مدیریت جامعه قرار می گیرد باید با رهبری و حجت حضرت امام حسین (ع) زاویه نداشته و وابسته و مطیع رهبری باشد. آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در همایش 'نهضت بیداری در خطبه های علوی' در مشهد افزود: نباید در برابر ناآگاهی مردم که باعث می شود افراد ارزشمدار یا مخالف خط حضرت امام حسین (ع) و دلبسته به غرب را نشناسند، غفلت کنیم.
وی اظهار کرد: ناآگاهی مردم باعث می شود با دست خود افراد وابسته به استکبار را به سرنوشت خود مسلط کنند یا به علت غفلت فقط دنبال کار و کاسبی خود باشند.
وی گفت: باید در فضای امن و جامعه و نظام مقتدر که در سایه رهبری حجت امام زمان (عج) تمام منطقه را تحت سلطه خود گرفته است در راه بیدارسازی حسینی فعالیت کنیم.
امام جمعه مشهد افزود: بیداری حسینی تنها با شنیدن سرگذشت کربلا و گریه کردن برای حضرت امام حسین (ع) به دست نمی آید بلکه باید از فضای نظام مقدس جمهوری اسلامی و وجود نایب امام زمان (عج) استفاده کرد و کاری را که اهل بیت (ع) بعد از واقعه کربلا در شرایط سخت انجام دادند، ما در شرایط امن انجام دهیم.
وی اظهار کرد: اهل بیت (ع) ثابت کردند که در بدترین وضعیت و شرایط می توان در برابر ظلم ایستاد و افشاگری کرد و نتیجه فعالیت کمتر از 10 روز اهل بیت (ع) در شام باعث شد مردمی که از اسارت اهل بیت (ع) در ورود به شام خوشحال بودند بعد از 10 روز متحول شده و اشک بریزند.
وی گفت: قضیه کربلا برای ما تولید رسالت می کند و ما به عنوان شیعیان و دلدادگان حضرت امام حسین (ع) باید این رسالت را بر دوش خود احساس کنیم.
آیت الله علم الهدی افزود: باید فساد استکبار جهانی را در دنیا افشا و مسلمانان جهان را بیدار کنیم.
وی ادامه داد: باید از ظرفیت مناطق کم برخوردار که هنوز رفاه طلبی در آن وجود ندارد و دیانت، تقوا و عشق به اهل بیت (ع) در آن حاکم است برای بیداری حسینی استفاده کرد.
کسی که در راس مدیریت جامعه قرار می گیرد باید مطیع رهبری باشد