کشف هزار و 300 کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵
کشف هزار و 300 کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه اعلام کرد که از ابتدای سال تاکنون حدود یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است.

کرمانشاه- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه اعلام کرد که از ابتدای سال تاکنون حدود یک هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است. علی شمشیری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در این بازه زمانی 793 طرح پاکسازی مناطق آلوده در استان کرمانشاه به اجرا در آمده است.
وی افزود: از ابتدای سال در راستای مبارزه با مواد مخدر پنج هزار نفر دستگیر، 29 باند تهیه و توزیع متلاشی و 130 دستگاه خودرو نیز متوقف شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون پلیس مبارزه با مواد مخدر حضوری پررنگ در محله های آلوده داشته و منجر به جلب رضایت مردم شده است.
شمشیری با بیان اینکه سال گذشته 2 هزار و 850 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد، اعلام کرد: این در حالی است که تاکنون جمع موادمخدر کشف شده در استان کرمانشاه در طول یک سال به بیش از 2 هزار کیلوگرم نیز نرسیده است.
وی افزود: لازم است خانواده ها در بخش پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیشتر مراقب فرزندان خود باشند تا بتوانند در مبارزه با مواد مخدر و مقابله به این بلای خانمان سوز به رسالت اصلی خود عمل کنند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه عنوان کرد: بیشترین میزان مواد مخدر دنیا در همسایگی کشور ما تولید می شود و جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقابله با موادمخدر، مشقت های فراوانی را متحمل شد و اقدام های بسیار موثری را انجام داد که تقدیم شهدای بسیار در این راه موید این مطلب مهم و اساسی است.
شمشیری ادامه داد: کار پیشگیری بسیار مهمتر از درمان است و در حوزه درمان باید 15 برابر بخش پیشگیری هزینه صرف شود.
وی اظهار داشت: دشمنان انقلاب امروز به این نتیجه رسیده اند که به صورت نظامی نمی توانند با ایران اسلامی مقابله کنند و برهمین اساس تمام توجه را متمرکز به بخش فرهنگی کرده اند که گسترش مواد مخدر در جامعه یکی از این حربه ها است.
کشف هزار و 300 کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه