نطق نویس سابق «جرج بوش»: به «هیلاری کلینتون» رای دادم

جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵
نطق نویس سابق «جرج بوش»: به  «هیلاری کلینتون» رای دادم

تهران-ایرنا- «دیوید فروم» نویسنده سابق و نومحاطفه کار سخنرانی های «جرج بوش» پسر، اعلام کرد با وجود اشتباهات قبلی «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به وی رای داده است چون «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان از اندیشه سیاسی بی بهره و فقط به فکر افزایش ثروت شخصی خود بوده و خواهد بود.

تهران- ایرنا- «دیوید فروم» نویسنده سابق و نومحاطفه کار سخنرانی های «جرج بوش» پسر، اعلام کرد با وجود اشتباهات قبلی «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به وی رای داده است چون «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان از اندیشه سیاسی بی بهره و فقط به فکر افزایش ثروت شخصی خود بوده و خواهد بود. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای ماهنامه «آتلانتیک» (The Atlantic) که از جمله معتبرترین و باسابقه ترین نشریات لیبرال در این کشور است، «دیوید فروم» (David Frum) که یکی از سردبیران این نشریه نیز به شمار می رود، در جدیدترین سرمقاله خود در این باره نوشت: «رأی دادن به ترامپ به عنوان اعتراض به اشتباهات کلینتون مثل این است که شما پای یک نفر را به خاطر انگشتر نقره ای که در شست پای اوست، به کلی قطع کنید یا گلوی کسی را ببرید تا فشار خون او کاهش پیدا کند!»
وی که از سال 2001 تا 2002 متن سخنرانی های بوش را می نوشت، در این خصوص استدلال کرد: «ترامپ فردی است که هیچ ایده ای در سیاست ندارد. اولویت و علاقه اصلی او این بوده و خواهد بود که به هر وسیله ای شده ثروت خودش را افزایش دهد.»
وی با تأکید بر اینکه درباره کلینتون دچار «توهم و خواب و خیال» نشده، تصریح کرد: «هیلاری یک وطن پرست و استقلال و تمامیت ارضی ایالات متحده را حفظ خواهد کرد. ممکن است شما مردد باشید که به او رأی بدهید اما در واقع، شما به کلینتون رأی نمی دهید، بلکه رأی شما برای جمهوری و قانون اساسی است.»
به نوشته تارنمای روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» (Independent) ، یک روز قبل از انتشار این سرمقاله، «جرج پی. بوش» (George P.Bush)، خواهرزاده «جرج بوش» رئیس جمهوری سابق آمریکا، در تجمعی در ایالت «تگزاس» فاش کرد که ممکن است دایی وی به کلینتون رأی بدهد و او نیز اعلام کرد که مانند «جرج هربرت واکر بوش»، پدر جرج بوش پسر، به کلینتون رأی خواهد داد.
همچنین «لورا بوش»، (Laura Bush) همسر جرج بوش، نیز در ماه آوریل تلویحاً گفت که با توجه به سابقه هیلاری در مورد وضع زنان در افغانستان، دوست دارد وی رئیس جمهوری شود. «جب بوش» (Jeb Bush)، برادر کوچک تر بوش پسر نیز در بهار علیه ترامپ موضع گرفت.
به گزارش ایرنا «دیوید فروم» به عنوان یکی از کسانی که متن سخنرانی های جرج بوش را می نوشت یکی از نومحافظه کاران است و حمایت وی به در راستای حمایت خانواده بوش که جمهوریخواه و نومحافظه کار هستند و عمدتاً به سیاست های تند و جنگ طلبانه به خصوص نسبت به مسائل خاورمیانه و ایران شهرت دارند، شاید حاکی از این باشد که هیلاری کلینتون نیز به رغم دمکرات بودن و تأکید بر بهره گیری از دیپلماسی به عنوان ابزار اصلی سیاست خارجی خود، همان خط مشی را با تاکتیک دیگری دنبال خواهد کرد.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای گزینش چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور روز سه شنبه 18 آبان سال جاری (هشتم نوامبر 2016) برگزار خواهد شد. اکنون روند رأی گیری به جریان افتاده است و برخی نتایج حاکی از برتری کلینتون در برخی ایالات دارد اما به طور کلی اختلاف رای ترامپ و کلینتون عمدتاً بسیار ناچیز بوده است.
اوباما علناً حمایت خود را از کلینتون تشدید و تکرار کرده است و از سیاه پوستان این کشور خواسته است که به هیلاری رأی بدهند. وی مدعی شده است که انتخابات آمریکا سرنوشت دنیا را تعیین خواهد داد. در چند روز اخیر مهم ترین مسأله ای که بر کمپین انتخاباتی دمکرات ها تأثیر منفی گذاشته، اقدام «جیمز کومی» رئیس «اف بی آی» (اداره تحقیقات فدرال آمریکا) بوده که از کشف تعداد زیادی ایمیل خبر داده است که ممکن است به مسأله استفاده کلینتون از سرور شخصی مربوط باشد و این امر باعث شده که پرونده وی که در این خصوص مختومه شده بود، بار دیگر به جریان بیفتد. این امر باعث خرسندی اردوی جمهوریخواهان و ترامپ شده و حملات لفظی کلینتون و ترامپ علیه یکدیگر را تشدید کرده است.
«نومحافظه کاران» یا (نئوکان ها) که بسیار به سیاست خارجی علاقه مند هستند و چندان به سیاست داخلی اهمیت نمی دهند، زمانی در دهه ١٩٨٠ و با پیروزی «رونالد ریگان» جمهوریخواه به به عنوان یک شبکه از حزب دموکرات وارد حزب جمهوریخواه شدند؛ در آن زمان بود که حزب جمهوریخواه تبدیل به حزبی جنگ طلب شد و حزب را به سمت مرحله ای جدید سوق داد. اکنون تحلیلگران بر این باورند که ترامپ نومحافظه کاران را وارد فاز جدیدی کرده است.
نطق نویس سابق «جرج بوش»: به «هیلاری کلینتون» رای دادم