Home

درگذشت منصور پورحیدری،بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران است

قم- ایرنا- باشگاه صبای قم در پیامی درگذشت منصور پورحیدری سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران را تسلیت گفت ونوشت:بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران و هوادارانش است.

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
درگذشت منصور پورحیدری،بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران است
به گزارش ایرنا از باشگاه صبا، در این پیام آمده است: منصور پورحیدری مرد پر افتخار و فراموش نشدنی فوتبال ایران و باشگاه استقلال، چندین دهه با عناوین مختلف برای استقلال افتخار آفرینی کرد و نام خود را به عنوان یکی از بزرگان فوتبال ایران به ثبت رساند.
پیام حاکیست: بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران و هوادارانش است. این مصیبت را به جامعه فوتبال و ورزش ایران تسلیت گفته و برای مرد پرافتخار فوتبال ایران طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده ایشان از خداوند متعال صبر مسالت دارم.
پورحیدری روز گذشته در سن 69 سالگی دارفانی را وداع گفت و فردا یکشنبه در تهران تشییع و به خاک سپرده می شود.
منصور پورحیدری سالها در کسوب بازیکن و مربی برای تیم استقلال تهران و تیم ملی فوتبال ایران افتخارآفرینی کرد.
وی زاده 6 بهمن 1324و پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران بود.
پورحیدری ابتدا در سن 17 سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی می‌کرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت 9 سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی می‌کرد و در سال 1349 عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.
سه عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های تهران، قهرمانی جام باشگاه‌های ایران، قهرمان جام دوستی و اتحاد، سه دوره قهرمان جام میلز هند، قهرمان جام تخت جمشید و مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا از افتخارات ایشان به عنوان بازیکن بود.
وی در عرصه مربی گری نیز سه دوره قهرمانی باشگاههای تهران با استقلال: 1362، 1364، 1370، دو دوره قهرمانی در رقابتهای لیگ ایران (لیگ قدس و لیگ آزادگان) با استقلال: 1369، 1380، قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا با استقلال، دو دوره قهرمانی جام حذفی ایران با استقلال، نایب قهرمانی و مقام سومی جام باشگاههای آسیا با استقلال وقهرمانی در بازی‌های آسیایی 1998 به همراه تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود ثبت کرد.