درگذشت منصور پورحیدری،بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران است

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵
درگذشت منصور پورحیدری،بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران است

قم- ایرنا- باشگاه صبای قم در پیامی درگذشت منصور پورحیدری سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران را تسلیت گفت ونوشت:بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران و هوادارانش است.

قم- ایرنا- باشگاه صبای قم در پیامی درگذشت منصور پورحیدری سرپرست تیم فوتبال استقلال تهران را تسلیت گفت ونوشت:بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران و هوادارانش است. به گزارش ایرنا از باشگاه صبا، در این پیام آمده است: منصور پورحیدری مرد پر افتخار و فراموش نشدنی فوتبال ایران و باشگاه استقلال، چندین دهه با عناوین مختلف برای استقلال افتخار آفرینی کرد و نام خود را به عنوان یکی از بزرگان فوتبال ایران به ثبت رساند.
پیام حاکیست: بدون تردید خبر درگذشت ایشان، بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران و هوادارانش است. این مصیبت را به جامعه فوتبال و ورزش ایران تسلیت گفته و برای مرد پرافتخار فوتبال ایران طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده ایشان از خداوند متعال صبر مسالت دارم.
پورحیدری روز گذشته در سن 69 سالگی دارفانی را وداع گفت و فردا یکشنبه در تهران تشییع و به خاک سپرده می شود.
منصور پورحیدری سالها در کسوب بازیکن و مربی برای تیم استقلال تهران و تیم ملی فوتبال ایران افتخارآفرینی کرد.
وی زاده 6 بهمن 1324و پر افتخارترین مربی تاریخ باشگاه استقلال تهران بود.
پورحیدری ابتدا در سن 17 سالگی در باشگاه فوتبال دارایی بازی می‌کرد اما سپس به باشگاه تاج (استقلال) رفت و به مدت 9 سال در تیم تاج به عنوان دفاع راست بازی می‌کرد و در سال 1349 عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا را به همراه تیم تاج کسب کرد.
سه عنوان قهرمانی جام باشگاه‌های تهران، قهرمانی جام باشگاه‌های ایران، قهرمان جام دوستی و اتحاد، سه دوره قهرمان جام میلز هند، قهرمان جام تخت جمشید و مقام سومی جام باشگاه‌های آسیا از افتخارات ایشان به عنوان بازیکن بود.
وی در عرصه مربی گری نیز سه دوره قهرمانی باشگاههای تهران با استقلال: 1362، 1364، 1370، دو دوره قهرمانی در رقابتهای لیگ ایران (لیگ قدس و لیگ آزادگان) با استقلال: 1369، 1380، قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا با استقلال، دو دوره قهرمانی جام حذفی ایران با استقلال، نایب قهرمانی و مقام سومی جام باشگاههای آسیا با استقلال وقهرمانی در بازی‌های آسیایی 1998 به همراه تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود ثبت کرد.
درگذشت منصور پورحیدری،بدترین خبر ممکن برای جامعه فوتبال ایران است