معاون کلینتون: برخی از اعضای اف بی ای «فعالانه» به ترامپ کمک می کنند

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
معاون کلینتون: برخی از اعضای اف بی ای «فعالانه» به ترامپ کمک می کنند

تهران-ایرنا-«تیم کین» معاون «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، برخی از اعضای پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را به حمایت «فعالانه» از «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان متهم کرد.

تهران-ایرنا-«تیم کین» معاون «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، برخی از اعضای پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) را به حمایت «فعالانه» از «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواهان متهم کرد. به گزارش ایرنا، نشریه آمریکایی هافینگتون پست روز شنبه نوشت، تیم کین با این اظهارات به بلندپایه ترین سیاستمداری بدل شد که پس از افشاگری غیرعادی اف بی ای که به نظر می رسد با هدف تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات بوده است، چنین اتهامی را مطرح کرده است.
معاون کلینتون در مصاحبه با مجری برنامه شرکت چندرسانه ای «فیوژن» آمریکا گفت که «جیمز کومی» رئیس اف بی آی به کنگره نامه نوشت زیرا می دانست که اف بی آی تنها سازمانی نیست که اخبار و اطلاعات را درز می دهد بلکه افرادی هستند که فعالانه تلاش می کنند به کارزار انتخاباتی ترامپ کمک کنند.
وی وضعیت کنونی را «کاملا شوکه کننده» توصیف کرد و گفت اتفاقات هشت روز گذشته «ضربه ای بزرگ به انسجام و یکپارچگی» اف بی ای بوده است.
کین تاکید کرد که گمان نمی کند «کومی» سعی در اعمال نفوذ در انتخابات را دارد اما وی از سوی برخی در داخل این سازمان تحت فشار بوده و «اشتباهات بزرگی را در ارزیابی مداخله این گونه نزدیک در انتخابات مرتکب شده است.»
به گزارش ایرنا، هافینگتون پست نوشت: مجموعه ای از افشاگری ها در هفته گذشته نشان داد که اف بی آی به دنبال تحقیقات درباره بنیاد کلینتون است. خبرگزاری رویترز در همین زمینه گزارش داد که تیم تحقیقات اف بی ای در دفتر نیویورک به دشمنی با کلینتون شهرت دارند و کومی به دلیل نگرانی از درز اطلاعات از سوی برخی از اعضای اف بی آی به کنگره نامه فرستاد.
یکی از منابع آگاه در این زمینه به روزنامه انگلیسی گاردین گفت که برخی از اعضای اف بی آی به نفع نامزد جمهوری خواهان رای خواهند داد.
روز جمعه، «رودی گولیانی» مشاور ارشد ترامپ گفت که اعضای کمپین نامزد جمهوری خواهان قبل از این که کومی به کنگره نامه بفرستد از دیدگاه های اف بی آی درباره ایمیل های بیشتر کلینتون آگاه بود. وی گفت فکر می کنم که این موضوع به سه یا چهار هفته قبل مربوط می شود.
گولیانی سپس از موضع خود عقب نشینی کرد اما کین گفت عقب نشینی وی «قابل قبول» نیست.
کین گفت واضح است که افرادی در اف بی آی هستند که تلاش می کنند در نتیجه انتخابات اعمال نفوذ کنند و این بسیار دردسرآفرین است. با پایان یافتن انتخابات، مسائل فراوانی به بار خواهد آمد.
انتخابات آمریکا هشتم نوامبر/ 18 آبان برگزار می شود و افشاگری اف بی آی درباره ایمیل های جدید نامزد دمکرات ها بهانه ای را در اختیار هواداران جمهوری خواه و کمپین ترامپ قرار داده است تا وی را به یک رسوایی بزرگ متهم کنند.
این در حالیست که شکایت از رفتارهای غیراخلاقی ترامپ وی را در بیشتر نظرسنجی ها در جایگاه بعد از کلینتون قرار داده است.
بر اساس میانگین نظرسنجی های تارنمای ریل کلیر پالیتیکس، دونالد ترامپ با فاصله ای 1.7 درصدی از هیلاری کلینتون عقب است و اگر انتخابات امروز برگزار شود، ترامپ از 270 رای گزینشگر (الکترال) لازم برای کسب ریاست جمهوری به 164 رای بطور قطع دست خواهد یافت.مترجم: بهجت عباسی ** انتشار دهنده: زهرا هژبری
معاون کلینتون: برخی از اعضای اف بی ای «فعالانه» به ترامپ کمک می کنند