نبود اعتبار و دستورالعمل وزارتی مانع از توزیع شیر در مدارس شده است

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
نبود اعتبار و دستورالعمل وزارتی مانع از توزیع  شیر در مدارس شده است

شهرکرد - ایرنا - توزیع شیر در مدارس با گذشت 1.5 ماه از سال تحصیلی همچنان در انتظار تامین اعتبار و دستورالعمل توزیع از سوی وزارت آموزش و پرورش است.

شهرکرد - ایرنا - توزیع شیر در مدارس با گذشت 1.5 ماه از سال تحصیلی همچنان در انتظار تامین اعتبار و دستورالعمل توزیع از سوی وزارت آموزش و پرورش است. به گزارش ایرنا، در نیمه اول مهرماه سال تحصیلی جاری وزیر آموزش و پرورش وقت وعده توزیع شیر تا اواخر مهرماه سال جاری را در مدارس ابتدایی و متوسطه اول داده بود.
همچنین طبق اعلام قبلی مسئولان این وزارتخانه توزیع شیر می بایست در 70 نوبت بین دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول تا پایان سال تحصیلی توزیع شود.
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در همین حال گفت: تاکنون در زمینه توزیع شیر مدارس در استان ها هیچ دستورالعملی از سوی وزارتخانه به استان ابلاغ نشده است.
بیات سلطانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از ابلاغ دستورالعمل توزیع شیر در مدارس به استان ها کمیته توزیع شیر در ادارات آموزش و پرورش تشکیل می شود.
وی اظهار کرد: اجرایی شدن این طرح در سراسر کشور و استان نیازمند اعتبار بسیار بالا و تامین اعتبار است.
سلطانی افزود: برای اجرای این طرح سال گذشته در چهارمحال وبختیاری بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار کرد: به دلیل موقعیت استان و صعب العبور بودن مناطق 60 درصد شیر توزیعی در مدارس استان استریل و مابقی پاستوریزه است.
هم اکنون 180هزار دانش آموز در 2 هزار و 400 مدرسه استان چهارمحال وبختیاری مشغول تحصیل هستند.
نبود اعتبار و دستورالعمل وزارتی مانع از توزیع شیر در مدارس شده است
jkkjkjkjkj