مجروحان حادثه تروریستی سامراء به ایران انتقال داده شدند

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
مجروحان حادثه تروریستی سامراء به ایران انتقال داده شدند

بغداد - ایرنا - یک منبع به خبرنگار ایرنا گفت که 86 مجروح ایرانی انفجار تروریستی 'سامراء' ساعت یک بامداد امروز (دوشنبه) با یک فروند هواپیمای ویژه به ایران انتقال داده شدند، اما هشت مجروح به دلیل انجام عمل جراحی و ضرورت سپری شدن دوره کوتاه نقاهت، در بیمارستان بغداد باقی ماندند.

بغداد - ایرنا - یک منبع به خبرنگار ایرنا گفت که 86 مجروح ایرانی انفجار تروریستی 'سامراء' ساعت یک بامداد امروز (دوشنبه) با یک فروند هواپیمای ویژه به ایران انتقال داده شدند، اما هشت مجروح به دلیل انجام عمل جراحی و ضرورت سپری شدن دوره کوتاه نقاهت، در بیمارستان بغداد باقی ماندند. این منبع اضافه کرد که مجروحان حادثه تروریستی دیروز (یکشنبه) سامراء که شامل 86 نفر بودند، با هواپیمای ویژه به ایران انتقال داده شدند و هشت نفر به دلیل انجام عمل جراحی و ضرورت سپری کردن دوره کوتاه نقاهت، در بیمارستان بغداد باقی ماندند و متعاقبا به ایران اعزام می شوند.
بر اساس گزارش این منبع، هویت چهار نفر از شهدای ایرانی این حادثه مشخص شده و چهار نفر دیگر هنوز نامعلوم است.
انفجار سامراء به رغم دلخراش بودن و وحشی گری گروه تروریستی 'داعش'، اما در مقابل سرعت عمل نهادهای ایرانی فعال در عراق در رسیدگی به اوضاع مجروحان و انتقال سریع آنها به بیمارستان های بغداد و شناسایی شهداء زوار ایرانی در این حادثه را نشان داد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران، 'هلال احمر'، 'ستاد بازسازی عتبات عالیات' و سازمان حج و زیارت مهمترین نهادهای ایرانی در عراق بودند که به وضعیت مجروحان و شهدای این انفجار رسیدگی کردند و یک هیات از سفارت در اولین ساعات انفجار با طی 110 کیلومتر مسافت، به سرعت خود را به سامراء رساند.
گروه تروریستی داعش دیروز با انفجاری در توقفگاه حرم مطهر 'عسکریین' (ع) در شهر سامراء، موجب شهادت هشت زایر ایرانی شدند. در این حادثه تروریستی 94 زایر دیگر ایران مجروح شدند.
مجروحان حادثه تروریستی سامراء به ایران انتقال داده شدند