عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت بیش از گذشته در حل مشکلات مردم تلاش کند

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت بیش از گذشته در حل مشکلات مردم تلاش کند

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار می رود که دولت بیش از گذشته برای حل مشکلات مردم به ویژه رفع رکود اقتصادی و بیکاری تلاش کند.

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار می رود که دولت بیش از گذشته برای حل مشکلات مردم به ویژه رفع رکود اقتصادی و بیکاری تلاش کند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی اکبر کریمی روز دوشنبه در بازدید از غرفه ایرنا در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها،درباره تعامل دولت و مجلس و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی افزود: در صحنه سیاسی و مدیریتی کشور همه ارکان نظام بر وحدت و انسجام در اداره امور جامعه تاکید دارند.
وی افزود: اگر همگرایی و انسجام در ارکان نظام برای پیشبرد اداره امور کشور و پیگیری مطالبات مردم و حل مسائل آنها وجود نداشته باشد به طور قطع حصول نتایج قابل توجه و دسترسی به اهداف پیش بینی شده مقدور نیست.
نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه برای رفع مسائل و مشکلات مردم باید بین مجلس و دولت همکاری وجود داشته باشد افزود: در این راستا مجلس شورای اسلامی این تاکید را دارد که همواره فضای تعاملی بین دولت و مجلس و سایر قوا برقرار باشد.
کریمی با اشاره به اینکه نقد نمایندگان مجلس از عملکرد مدیران و دستگاه های دولتی در جای خود محفوظ است گفت: به طور قطع نمایندگان بر اساس چارچوب های مورد نظر در تعاملی که با وزرا و دستگاه ها دارند و همچنین وظیفه و رسالتی که برای رسیدگی به امور مردم در قالب نظارت به عهده شان است، بادادن رای اعتماد وظیفه قانونی خود را انجام دادند و مسامحه ای هم در این امر نکردند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: همانطور که در جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی مشاهده شد نمایندگانی که نقدی بر افراد پیشنهادی داشتند نقطه نظراتشان را مطرح کردند و در عین حال برآیند کلی مجلس هم به گونه ای بود که با آرای کم یا زیاد بالاخره هر سه وزیر رای آوردند.
وی ادامه داد: امیدواریم دولت از این تعامل موجود حداکثر بهره را برای ایفای وظایف قانونی و پیگیری مطالبات مردم در حوزه این سه وزارتخانه و سایر حوزه ها داشته باشد.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: انتظاراتی که نمایندگان مردم از دولت دارند تلاش بیشتر برای حصول نتایج ملموس تر در صحنه اقتصاد ملی است که مهمترین حوزه ای است که چالش در آن وجود دارد. به ویژه انتظار می رود که دولت برای رفع رکود اقتصادی و بیکاری گسترده ای که وجود دارد تلاش های بیش از گذشته داشته باشد تا بتوانیم شاهد حل مشکلات به نحو مطلوب باشیم.
بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با شعار «شفافیت، صداقت» از 14 تا 21 آبان ماه همه روزه از ساعت 9 و 30 دقیقه تا 20 در مصلای امام خمینی (ره ) برپا است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت بیش از گذشته در حل مشکلات مردم تلاش کند