«چه کسانی چه را کشتند؟» منتشر شد

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵
«چه کسانی چه را کشتند؟» منتشر شد

تهران- ایرنا- کتاب «چه کسانی چه را کشتند؟ » به قلم مایکل رتنر و مایکل استیون‌ اسمیت با ترجمه محمد قربانی منتشر شد.

تهران- ایرنا- کتاب «چه کسانی چه را کشتند؟ » به قلم مایکل رتنر و مایکل استیون‌ اسمیت با ترجمه محمد قربانی منتشر شد. به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار کتاب ایرنا، موضوع این کتاب 119 صفحه ای که یکشنبه 16 آبان در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی رونمایی ‌شد، درباره چگونگی کشته شدن چه‌گوارا چریک و مبارز آرژانتینی، فرار سازمان سیا و عواملش از اتهام این قتل و مباحثی از این دست است.
ترجمه این کتاب با شمارگان یکهزار و 100جلد به تازگی توسط نشر مضمون وارد بازار نشر شده و قیمت آن 115 هزار ریال است.
در بخشی از پیشگفتار این کتاب آمده است: در سال 1947 سازمان اطلاعات و جاسوسی مرکزی آمریکا(سیا) دقیقا به این دلیل تشکیل شدتا برای رییس جمهور این کشور اطلاعات جمع آوری کند فاین سازمان یکسال بعد به سازمانی شبه نظامی تبدیل شد و از آن پس تاکنون گستاخانه و معاف از هرنوع مجازاتی به نقض قوانین بین المللی دست زده است.
رهبران کشورهای خارجی را به قتل رسانده و دولت های مستقل در سراسر جهان را سرنگون کرده است. سیا پنج سال پس از پیدایی در 1953 به سازماندهی، تامین مالی و تسلیح نیروهایی پرداخت که دولت اصلاح طلب و منتخب محمد مصدق را سرنگون کردند،14 سال بعد سیا «چه گوارا» را در بولیوی به قتل رساند.
کودتا در ایران زیر نظر کرمیت روزولت معروف به «کیم» ، پسر تدی روزولت رییس جمهور اسبق آمریکا انجام شد. وی به سبب این توصیه اش معروف بود که قدرت سلطه آمریکا «باید نرم و آهسته گام بردارد اما یک چماق بزرگ هم به همراه داشته باشد.»
مایکل رتنر و مایکل استیون دو تن از نویسندگان و پیشروترین وکلای حقوق مدنی آمریکا هستند که در این کتاب به بررسی جامع و مستند قتل ارنستو چه گوارا، انقلابی شهیر می پردازند.
«چه کسانی چه را کشتند؟» منتشر شد