هواداران ترامپ علیه کلینتون شعار دادند

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵
هواداران ترامپ علیه کلینتون شعار دادند

تهران- ایرنا- هواداران «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان، در جشن پیروزی وی با سر دادن شعارهایی خواستار زندانی کردن نامزد دمکرات ها شدند.

تهران- ایرنا- هواداران «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواهان، در جشن پیروزی وی با سر دادن شعارهایی خواستار زندانی کردن نامزد دمکرات ها شدند. به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ایندیپندنت، حامیان ترامپ در واکنش به خبر شکست کلینتون فریاد شادی سرداده و شعار دادند «وی (کلینتون) را زندانی کنید.»
در این مراسم، حامیان نامزد جمهوری خواهان همچنین شعار «این دیوار را بسازید» سر دادند که به طرح ترامپ برای ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک اشاره داشت.
هنگامی که خبرنگار فاکس نیوز از ورود ترامپ به هتل «هیلتون میدتاون» محل برگزاری جشن پیروزی حزب جمهوری خواهان خبر داد، فریاد شادی حضار به هوا برخاست.
ترامپ در دومین مناظره انتخاباتی خود گفته بود که اگر رئیس جمهور شود، به دادستان کل آمریکا دستور خواهد داد درباره خانم کلینتون تحقیق کند و او را به زندان بیندازد.
وی گفت: کلینتون باید به خاطر پاک کردن33 هزار ایمیل «شرمنده» باشد.
ترامپ در ادامه خطاب به کلینتون افزود: من به دادستان کل دستور خواهم داد از یک بازرس ویژه برای تحقیقات درباره وضعیت تو استفاده کند. تاکنون هیچ گاه تا این اندازه دروغ گفته نشده بود.
کلینتون در همان زمان در واکنش گفت: این یک اشتباه بود و من مسئولیت استفاده از حساب کاربری شخصی ام را می پذیرم اما عذرخواهی نمی کنم.
ترامپ در این مناظره بارها سخنان او را قطع کرد و گفت «شما زندانی خواهید شد.»
دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، با 288 رای الکترال چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور شد.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، هیلاری کلینتون در تماس تلفنی با ترامپ شکست خود را پذیرفت و پیروزی وی را تبریک گفت.
کلینتون گفت که او رئیس جمهور نیست و رقیبش ترامپ رئیس جمهوری است.مترجم: بهجت عباسی**انتشار دهنده: فریبا مدنی
هواداران ترامپ علیه کلینتون شعار دادند