روزانه هفت کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز در کشور ساخته می شود

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵
روزانه هفت کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز در کشور ساخته می شود

بروجرد- ایرنا- رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: ازابتدای انقلاب اسلامی ایران تاکنون خیرین مدرسه ساز 107 هزار کلاس درس ساخته اند و روزانه نیز هفت کلاس درس به همت آنها ساخته می شود. ساخته می شود.

بروجرد- ایرنا- رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: ازابتدای انقلاب اسلامی ایران تاکنون خیرین مدرسه ساز 107 هزار کلاس درس ساخته اند و روزانه نیز هفت کلاس درس به همت آنها ساخته می شود.ساخته می شود. به گزارش خبرنگار ایرنا مرتضی رئیسی چهارشنبه عصردر مراسم افتتاح دبستان خیر ساز مصلی نژاد بروجرد افزود: خیرین پرچم کار خیرمدرسه سازی را از 18 سال پیش درکشور بلند کرده ودر این حوزه افراد زیادی وجود داشته که از اموال و سرمایه هایی که خداوند به آنها داده هم مدرسه ساخته و از اموال خود این کار نیک را تبلیغ می کنند.
وی اضافه کرد: وجود فرهنگ ایثار و گذشت در کشور یک توفیق الهی است و این فرهنگ باعث شده خیرین از اموال خود فضاهای اموزشی را برای تحصیل فرزندان ایران فراهم می کنند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره اینکه خیرین مدرسه ساز در امر تعمیر فضاهای آموزشی نیز فعالیت می کنند اظهارکرد: 530 هزار کلاس درس در کشور در اختیار دانش آموزان بخش دولتی است که از این تعداد 107 هزار کلاس آن توسط خیرین ساخته است.
به گفته رئیسی 20 درصد آنچه جمهوری اسلامی برای دانش آموزان مدرسه و فضای آموزشی فراهم کرده متعلق به خیرین مدرسه ساز است و پنج میلیون و200 هزاردانش آموز در سراسر کشور در مدارس خیر ساز مشغول به تحصیل هستند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اضافه کرد: طی سال های اخیر که مشکلات اقتصادی کشور بیشتر شده، حضور خیرین در امر مدرسه سازی افزایش یافته به طوری که امسال سهم خیرین از تحویل پروژه ها در اول مهر یک و نیم برابر سال گذشته بوده و20 درصد آنچه سازمان نوسازی مدارس تحویل شده متعلق به خیرین بوده که مهر امسال 30 درصد افزایش یافته است.
رئیسی گفت: درسال جاری خیرین و نهادهای غیر دولتی هشت هزار و400 میلیارد ریال برای ساخت مدارس تعهد کردند و دولت هم سرمایه گذاری عظیمی در این راستا انجام داده که امسال نیز16 هزارمیلیارد ریال اعتبار ملی و بیش از هشت هزار میلیارد ریال اعتبارات استانی برای آموزش و پرورش کشور تصویب شده است.
وی ادامه داد: یک سوم مدارس در سراسر کشور استاندار نبوده و نیازمند مقاوم سازی هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا مدرسه 12 کلاسه محمد رضا حافظی در شهرک اندیشه بروجرد و به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد در زمینی به مساحت چهار هزار و 856 متر مربع و مساحت آموزشی یکهزارو 657 متر مربع در سه طبقه ساخته شده است.
در آیین افتتاح این آموزشگاه رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، رئیس نوسازی مدارس کشور ، بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس، فانی وزیر سابق آموزش و پرورش و کریمی فرد مدیر کل آموزش و پرورش لرستان و فرماندار و برخی از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.
روزانه هفت کلاس درس توسط خیرین مدرسه ساز در کشور ساخته می شود
jkkjkjkjkj