برگزاری نخستین کارگاه کشوری آنالیز همزمان آفت کش ها در منطقه آزاد چابهار

چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵
برگزاری نخستین کارگاه کشوری آنالیز همزمان آفت کش ها در منطقه آزاد چابهار

چابهار- ایرنا- نخستین کارگاه کشوری 'آنالیز همزمان آفت کش ها به روش کروماتوگرافی– طیف سنجی جرمی (GC/MS )' با شرکت مدیران و کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به مدت 3 روز در آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

چابهار- ایرنا- نخستین کارگاه کشوری 'آنالیز همزمان آفت کش ها به روش کروماتوگرافی– طیف سنجی جرمی (GC/MS )' با شرکت مدیران و کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به مدت 3 روز در آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی منطقه آزاد چابهار برگزار شد. به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار، سرپرست مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار هدف از برگزاری این کارگاه را دانش افزایی و ارتقاء سطح کیفی خدمات قابل ارایه با دستگاهها پیشرفته و به روز عنوان کرد.
سعید علی بزرگ زاده افزود: این دوره ی آموزشی سه روزه زیر نظر دکتر مریم امیراحمدی رئیس بخش سم شناسی آزمایشگاه مرجع غذا و دارو سازمان غذا و داروی کشور در حال برگزاری است.
وی بیان کرد: کارشناسان شرکت کننده در این دوره، یک روز به صورت تئوری بر ضرورت ایمنی قبل از آغاز کار با سموم و چگونگی رعایت استانداردهای آزمایشگاهی هم سطح با اروپا با ویدیو کنفرانس آشنا و 2 روز کار عملی با دستگاههای مجهز و پیشرفته سم شناسی در قالب گروههای چند نفره را فراگرفته اند.
وی چشم انداز آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان منطقه آزاد چابهار را بر محور ارتقاء آن به عنوان آزمایشگاه برتر و مرجع جنوب شرق کشور عنوان کرد و افزود: سامان دهی، بستر سازی و انجام فعالیت های آموزشی، اطلاع رسانی و پژوهشی، بسط و استقرار نظام های کیفیت، پاسخگویی به انتظارات مردم و بالا بردن میزان رضایتمندی آنان و نیز ارتقاء سطح آزمایشگاهها از دیگر چشم اندازهای این آزمایشگاه هستند.
آزمایشگاه کنترل کیفی موادغذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان منطقه آزاد چابهار با اهداف ارتقای سطح سلامت جامعه، افزایش سطح امنیت غذا، افزایش رضایتمندی گیرندگان خدمات و نیز افزایش فرآیند تحقیقات کاربردی در عرصه کاری به تجار، بازرگانان و وارد کنندگان کالاهای غذایی، بهداشتی و آرایشی خدمات تخصصی ارایه می دهد.
برگزاری نخستین کارگاه کشوری آنالیز همزمان آفت کش ها در منطقه آزاد چابهار