رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: تهاجم فرهنگی را باید با قدرت فرهنگی پاسخ داد

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: تهاجم فرهنگی را باید با قدرت فرهنگی پاسخ داد

مشهد- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ تهاجم فرهنگی باید با توانمندی و قدرت فرهنگی داده شود زیرا دستگاههای انتظامی و امنیتی بدون پاسخ فرهنگی در مقابله با اینگونه تهاجم موفق نخواهند بود.

مشهد- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ تهاجم فرهنگی باید با توانمندی و قدرت فرهنگی داده شود زیرا دستگاههای انتظامی و امنیتی بدون پاسخ فرهنگی در مقابله با اینگونه تهاجم موفق نخواهند بود. حجت الاسلام نصرالله پژمانفر روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از مقام کتابدار و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مشهد افزود: ایران اسلامی با جنگ نرم دشمن مواجه است و دشمنان با تمام توان در فضای فیزیکی و مجازی برای هجمه به کشور سرمایه گذاری کرده اند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی از ظرفیت بی بدیل پشتوانه مردمی برخوردار است لذا باید تهاجم فرهنگی با تکیه بر همین ظرفیت رفع شود.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ریشه بسیاری از آسیبهای اجتماعی نظیر طلاق نیز که گریبانگیر جامعه است به مسائل فرهنگی برمی گردد.
وی افزود: بخشی از این مسائل در جامعه بر اساس سنت و فرهنگ دیرینه در حوزه کتاب و کتابخوانی قابل حل است لذا با توجه به جنگ موجود در فضای مجازی و حوزه فرهنگی باید فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در خط مقدم این جبهه باشند.
پژمانفر ادامه داد: در حوزه کتاب نیز آسیبهای فراوانی ایجاد می شود و کتابهایی به صورت غیررسمی چاپ و با تیراژ بالا در جامعه عرضه می شود.
وی گفت: این نگرانی مربوط به بازار غیررسمی کتاب است که آسیبهای زیادی به جامعه وارد می کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: البته در حوزه کتابهای مجوزدار نیز کتابهایی با محتوای نامناسب وجود دارد لذا کتابداران باید تلاش کنند کتابهای مناسب به دست جوانان و نوجوانان برسد.
وی ادامه داد: در حوزه نهاد کتابخانه ها اعتبارات زیادی وجود ندارد ولی در قالب برنامه ششم توسعه و قانون برنامه و بودجه در تلاش هستیم شرایط برای اعتبارات این مجموعه جدیتر شود.
همچنین طی این مراسم 23 نفر از فعالان عرصه کتاب و کتابداری خراسان رضوی تجلیل شدند.
خبرنگار: ندا جواهرفر** منتشرکننده: حسین کریم زاده
7505/1858
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: تهاجم فرهنگی را باید با قدرت فرهنگی پاسخ داد