دبیرکل پیشین اتحادیه عرب: پیروزی ترامپ تاثیر چندانی بر شرایط کشورهای عربی نخواهد داشت

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵
دبیرکل پیشین اتحادیه عرب: پیروزی ترامپ تاثیر چندانی بر شرایط کشورهای عربی نخواهد داشت

تهران – ایرنا – عمرو موسی دبیرکل پیشین اتحادیه عرب در واکنش به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: پیروزی ترامپ در انتخابات، تاثیر چندانی در اوضاع کشورهای عربی نخواهد داشت.

تهران – ایرنا – عمرو موسی دبیرکل پیشین اتحادیه عرب در واکنش به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: پیروزی ترامپ در انتخابات، تاثیر چندانی در اوضاع کشورهای عربی نخواهد داشت. به نوشته روزنامه لندنی «الشرق الاوسط»، موسی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با این روزنامه تصریح کرد: از پایان جنگ جهانی دوم تا زمان روی کار آمدن اوباما، تغییرات اساسی در رفتار و سیاست های رئیسان جمهوری آمریکا مشاهده نمی شود.
وی در ادامه گفت: انتظار ندارم که با بدست گرفتن سکان رهبری آمریکا از سوی ترامپ، تغییرات چندانی به وجود آید.
سیاستمدار کهنه کار مصری با اشاره به این که اظهارات رئیس جمهوری جدید آمریکا درباره روند صلح در خاورمیانه و مساله فلسطین نه تنها باید کلامی برای آسودگی وجدان اش صورت گیرد، اظهار کرد: راحتی وجدان هر انسان آزاده ای در حمایت از حقوق ملت فلسطین و تحقق این مهم خواهد بود، چرا که روند صلح موجود نمی تواند راحتی وجدان کسی را درپی داشته باشد.
دبیر پیشین اتحادیه عرب درباره آغاز عملیات صلح بدون تصمیم گیری شورای امنیت که چارچوب زمانی و پایه ها و ضوابط آن را مشخص کند، هشدار داد.
وزیر امورخارجه پیشین مصر ضمن درخواست از کشورهای عربی برای اتخاذ سیاست های روشن درقبال بحران های جاری، اظهار کرد: روابط مصر – عربستان اساس و پایه تحرک سیاسی کشورهای عربی است.
وی افزود: قدرت مصر و عربستان با یکدیگر باعث حمایت مناسب از موجودیت کشورهای عربی و منافع استراتژیک این کشور در رویارویی با بحران ها و چالش های پیش رو خواهد بود و از رهبران عرب خواست تا در شکل گیری آینده منطقه به ویژه در کشورهای سوریه، عراق، لیبی و یمن، نقش اساسی را ایفا کنند.
موسی درباره اوضاع داخلی مصر و تصمیم های جدید اقتصادی در این کشور هم گفت: این تصمیمات به دولت و سیاست مصر قدرت می بخشد،‌ چرا که مواضع و سیاست های مبهم باعث تضعیف امکانات و اعتماد به دولت خواهد شد.
وی تصریح کرد: دولت مصر، یک تصمیم جسورانه گرفته است، و این امر بیانگر اعتبار و قدرت قاهره است که در زمینه داخلی و خارجی، تصمیم شجاعانه اتخاذ می کند.
دونالد ترامپ با کسب 289 رأی الکترال توانست هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود را کنار زده و با پیروزی قاطع چهل و پنجمین رئیس جمهوری این کشور شود.
دبیرکل پیشین اتحادیه عرب: پیروزی ترامپ تاثیر چندانی بر شرایط کشورهای عربی نخواهد داشت
jkkjkjkjkj