دبیر کل سازمان بدر: اقدام بعدی الحشد الشعبی آزادی شهرستان های غرب استان نینواست

جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵
دبیر کل سازمان بدر: اقدام بعدی الحشد الشعبی آزادی شهرستان های غرب استان نینواست

تهران – ایرنا – هادی العامری دبیرکل سازمان بدر گفت: الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در مرحله بعدی، به سوی غرب استان نینوا حرکت و شهرستان های «الحضر» و ناحیه «عبطه» در غرب این استان را از اشغال گروهک تروریستی داعش آزاد خواهد کرد.

تهران – ایرنا – هادی العامری دبیرکل سازمان بدر گفت: الحشد الشعبی (بسیج مردمی) عراق در مرحله بعدی، به سوی غرب استان نینوا حرکت و شهرستان های «الحضر» و ناحیه «عبطه» در غرب این استان را از اشغال گروهک تروریستی داعش آزاد خواهد کرد. به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز عراق، عامری در گفت و گو روز جمعه خود با این پایگاه خبری،‌ از ساکنان مناطق غرب استان نینوا خواست تا برای تسریع روند آزاد سازی از اشغال داعش،‌ با دستگاه های امنیتی همکاری لازم را انجام دهند.
عامری دهم آبان 95 (31 اکتبر) نیز گفته بود که بسیج مردمی برای تنگ کردن حلقه محاصره داعش، وارد محور غربی شهر موصل شده است.
خبرگزاری رسمی عراق (واع) امروز جمعه از پیشروی نیروهای ارتش عراق به سوی منطقه النمرود در شرق موصل خبر داد.
یک منبع آگاه به واع گفت بعد از آزاد سازی روستای العباس نیروهای عراقی به سمت روستای النجفیه که بخشی از منطقه النمرود است، پیشروی کردند.
نیروهای ارتش عراق به همراه نیروهای پیشمرکه و الحشد الشعبی حملات گسترده ای علیه تروریست های داعش آغاز کردند و اکنون در حال بازپس گیری مناطق اشغال شده از سلطه داعش هستند.
عملیات آزادسازی موصل از اولین ساعات روز دوشنبه 26 مهرماه آغاز شده و نیروهای عراقی مواضع تروریست های داعش را با آتش سنگین توپخانه در محورهای شمالی و جنوبی هدف قرار دادند.
استان نینوا به مرکزیت موصل در شمال عراق واقع شده است که مساحتی بیش از 37 هزار کیلومتر مربع دارد و جمعیت آن بیش از دو میلیون نفر است.
دبیر کل سازمان بدر: اقدام بعدی الحشد الشعبی آزادی شهرستان های غرب استان نینواست
jkkjkjkjkj