استاندار خوزستان:غفلت از میادین مشترک موجب هدر رفت منابع خدادادی می شود

یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵
استاندار خوزستان:غفلت از میادین مشترک موجب هدر رفت منابع خدادادی می شود

اهواز ـ ایرنا ـ استاندار خوزستان با تشکر دولت یازدهم به خاطر اراده در توسعه و سرمایه گذاری در صنعت نفت به ویژه در میدان‌های مشترک که سرمایه‌های ملی هستند خاطرنشان کرد: غفلت از این میادین موجب هدر رفت منابع خدادادی به سمت کشور‌های همسایه می‌شود و ما از آنها بی‌بهره می‌مانیم.

اهواز ـ ایرنا ـ استاندار خوزستان با تشکر دولت یازدهم به خاطر اراده در توسعه و سرمایه گذاری در صنعت نفت به ویژه در میدان‌های مشترک که سرمایه‌های ملی هستند خاطرنشان کرد: غفلت از این میادین موجب هدر رفت منابع خدادادی به سمت کشور‌های همسایه می‌شود و ما از آنها بی‌بهره می‌مانیم. به گزارش ایرنا غلا‌مرضا شریعتی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از طرح‌های توسعه میادین نفتی یادآوران، یاران شمالی و آزادگان شمالی که روز یکشنبه با حضور رئیس جمهوری انجام شد اظهار کرد: توجه و سرمایه گذاری بیشتر در صنعت نفت در خوزستان چه در حوزه میادین جدید و چه در بازیافت در مناطق نفت خیز را در وقت طلایی خواستاریم چرا که اگر غفلت شود ممکن است سرمایه‌های عظیم کشور به هدر برود.
وی گفت: پروژه‎های که افتتاح می‌شود همه در جهت توسعه خوزستان و کشور است و همه آنها حاصل خردورزی و اداره کشور بر اساس منطق و دانش است.
شریعتی افزود: هر چه چرخ صنعت نفت در خوزستان روان تر بچرخد، گردش در سایر حوزه‌های اقتصادی بهتر و سریع‌تر خواهد بود و هر وقت کند بوده، رکود بر اقتصاد خوزستان و کشور حاکم شده است.
وی با تشکر از حضور رییس جمهوری برای دومین بار در خوزستان در دولت یازدهم اظهارکرد: توسعه کشور و همچنین خوزستان به طور اجتناب ناپذیر به سرمایه گذاری و توسعه صنعت نفت گره خورده است.
شریعتی گفت: در کنار همه این اتفاقات توجه به مسایل زیست محیطی و استفاده از نیروهای بومی در پروژه‌های نفتی مطالبه مردم خوزستان است.
وی با اشاره به مشکلات خوزستان اظهار کرد: توجه به آب شرب و فاضلاب خوزستان مطالبه عمومی است چرا که سلامت این استان را با مشکل روبه رو کرده است.
استاندار خوزستان اضافه کرد: همچنین از توجه دولت به مساله ریزگردها قدردانی می‌کنیم اما سرعت در اجرای آن می‌تواند کمک جدی به این استان بکند.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایتی که ادامه دارد و پیش از این هم بوده بتوانیم بر مشکلات فایق آییم و از اهتمامی که وزیر نفت در طول تصدی من به این استان داشته‌اند و رفع مسایلی که خوزستان مبتلا به آن بوده و نفت را مستلزم به کمک کرده سپاسگذاری کنیم.
وی گفت: امیدوارم کمک‌های دولت طبق برنامه ریزی بلند مدت مداوم باشد و مردم خوزستان از خدمات اجتماعی وزارت نفت بهره مند شوند.
به گزارش ایرنا طرح های آزادگان شمالی، یاران شمالی و یادآوران در خوزستان یکشنبه با حضور رئیس جمهوری در میدان یادآوران به صورت رسمی به بهره برداری رسید.
رئیس جمهوری در میدان نفتی یادآوران حضور یافت و همزمان دو طرح یاران شمالی و یادآوران نیز به صورت ویدیوکنفرانس افتتاح شدند.
با افتتاح این طرح ها تولید در میادین غرب کارون به 300 هزار بشکه نفت خام در روز می رسد.
استاندار خوزستان:غفلت از میادین مشترک موجب هدر رفت منابع خدادادی می شود