فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی نیازمند عزم ملی است

دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵
فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی نیازمند عزم ملی است

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: تقویت، اشاعه و فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی نیازمند عزم ملی است.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: تقویت، اشاعه و فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی نیازمند عزم ملی است. به گزارش ایرنا، ابوالفضل معینی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تمامی مسئولان با آگاه سازی و اطلاع رسانی در بین مردم باید جامعه هدف را به سمت کار مفید که همان بحث مطالعه کتاب و کتابخوانی است سوق دهند و اجرای دقیق این مسئولیت خطیر از مهمترین مسائل است.
وی گفت: کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر در عرصه های دانش و نوآوری نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه جلوه های گسترده تر، تازه تر و پایدارتری یافته است.
معینی نژاد، ملاک ارزیابی توسعه همه جانبه کشور را مطالعه و کتابخوانی برشمرد و تصریح کرد: این بخش تأثیر بسزایی در تربیت و پرورش فکری مردم و به ویژه دانش آموزان و دانشجویان دارد.
وی بیان کرد: نقش موثر و تعیین کننده متولیان، خادمان و همراهان و همدلان حوزه ی کتاب ،کتابخوانی و مطالعه در رشد شاخص های فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی و آموزشی نقش بسیار پر رنگی است و این افراد مسئولیتی خطیر برعهده دارند.
فرماندار آران و بیدگل 24 آبان ماه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را فرصت مناسبی برای آشتی و آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ کتاب و کتابخوانی ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد تلاشگران این عرصه با استعانت از خداوند متعال در سال اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل در گسترش فرهنگ مطالعه و پژوهش و ترویج کتاب و کتابخوانی با هدف رشد و ارتقای سطح معرفت، دانش و فرهنگ اسلامی موفق باشند.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.* لینک جستجو کانال تلگرامی ایرنا کاشان: irnakashan@
فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی نیازمند عزم ملی است