استاندار:مراکز درمانی نیمه تمام خراسان جنوبی تا پایان سال تکمیل می شود

دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵
استاندار:مراکز درمانی نیمه تمام خراسان جنوبی تا پایان سال تکمیل می شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی ابراز امیدواری که مراکز درمانی نیمه تمام استان تا پایان سال 95 تکمیل شود و بعد از تحقق این امر باید نسبت به تجهیز و ارتقای شاخص های درمانی و بهداشتی استان تلاش شود.

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی ابراز امیدواری که مراکز درمانی نیمه تمام استان تا پایان سال 95 تکمیل شود و بعد از تحقق این امر باید نسبت به تجهیز و ارتقای شاخص های درمانی و بهداشتی استان تلاش شود. سید علی اکبر پرویزی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز در حال ساخت رادیوتراپی و شیمی درمانی بیرجند در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شهرستان های استان عقب ماندگی های تاریخی در حوزه های مختلف به ویژه بهداشت و درمان دارند اما دولت یازدهم توجه ویژه ای به مسائل حوزه پزشکی دارد.
وی اجرای طرح تحول نظام سلامت را امری بسیار ارزشمند دانست و گفت: در اجرای این طرح، بهسازی و نوسازی بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی در حال انجام است.
وی بر افزایش تامین امکانات پزشکی در شهرستان های تابعه استان تاکید کرد و یادآور شد: با سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیرجند قول هایی داده شد که در حال حاضر برخی انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است.
به گزارش ایرنا، پرویزی یادآور شد: با بهره برداری از مرکز در حال ساخت رادیوتراپی و شیمی درمانی بیرجند بسیاری از مشکل استان در حوزه پزشکی رفع خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت استان به طور مستمر در حال پیگیری احداث این پروژه هستند.
وی اظهار کرد: با بهره برداری از مرکز شیمی درمانی بیرجند حتی استان های مجاور هم از خدمات آن برخوردار خواهند شد و وزارت بهداشت برای تامین تجهیزات این مرکز کمک خوبی به استان کرد.
وی بیان کرد: مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی بیرجند در حال حاضر نیازمند 2 دستگاه مهم خارجی است که امید می رود این دستگاهها سال آینده و از طریق وزارت بهداشت تامین شود.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز استان نیاز به تخت جدید بیمارستانی ندارد، ادامه داد: با راه اندازی بیمارستان میلاد بیرجند، این بیمارستان فرصتی مناسب برای مردم استان فراهم آورد.
پرویزی گفت: برخی شهرستان ها نیاز به توسعه بیمارستانی دارند و تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی بیرجند باید این باشد که کیفیت خدمات، ارتقای سطح متخصصان و حضور پزشکان متخصص در مرکز استان و شهرستان ها پیگیری شود و خدمات مناسب ارائه شود.
وی یادآور شد: کمک استانداری بیشتر در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ها مدنظر است که در زمینه طرح های کوچک تر مانند مراکز بهداشت و درمان روستاها، خانه های بهداشت، اورژانس جاده ای توافق های با چند مرکز و نهاد غیردولتی انجام شد.
استاندار خراسان جنوبی در بازدید از بیمارستان رازی بیرجند، در جریان آخرین روند پیشرفت فیزیکی این مرکز بهداشتی و درمانی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، پرویزی، در این بازدید با تاکید بر تسریع در روند اجرایی بیمارستان رازی گفت: افتتاح این پروژه مهم می تواند بخش عظیمی از نیاز بهداشتی استان را در بخش های تخصصی مستقر در این بیمارستان رفع کند.
بیمارستان رازی بیرجند در هشت طبقه شامل بخش قلب، جراحی عمومی، مغز و اعصاب، اورولوژی، چشم و پوست بوده و ساختمان اصلی آن از پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد برخوردار است.
تاکنون حدود 700 میلیارد ریال برای ساخت این بیمارستان هزینه شده و پیش بینی می شود بعد از تجهیز آن تا پایان آذر ماه سال جاری، اواخر سال 95 این پروژه به بهره برداری برسد.
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
*7557*2047*خبرنگار- رقیه محمدی * انتشار- عباسقلی اشکورجیری*
استاندار:مراکز درمانی نیمه تمام خراسان جنوبی تا پایان سال تکمیل می شود
jkkjkjkjkj