شناسایی 500 فروشگاه غیرمجاز لوازم آرایشی و بهداشتی در مشهد

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵
شناسایی 500 فروشگاه غیرمجاز لوازم آرایشی و بهداشتی در مشهد

مشهد- ایرنا- رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد گفت: 500 فروشگاه غیرمجاز لوازم آرایشی و بهداشتی در سطح شهر مشهد شناسایی شده است.

مشهد- ایرنا- رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد گفت: 500 فروشگاه غیرمجاز لوازم آرایشی و بهداشتی در سطح شهر مشهد شناسایی شده است. محمدجواد فرزانه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها بدون هرگونه مجوز اقدام به فروش و عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی می کنند بنابراین ماهیت قانونی یا قاچاق اقلام عرضه شده در این واحدها روشن نیست.
وی به پلمپ واحدهای غیرمجاز با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: افزایش همکاری و حضور موثر پلیس در تامین و حفاظت از سلامت مردم تاثیر بسزایی دارد.
رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد ادامه داد: هم اینک هزار واحد فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی در این کلانشهر مجوز و پروانه اشتغال را در این صنف دارند.
وی گفت: علاوه بر این تعداد 200 واحد دیگر در مراحل مختلف اخذ مجوز قرار دارند.
فرزانه افزود: پارسال از مجموع 110 اتحادیه صنوف 60 صنف از اخذ استعلامات فردی برای صدور مجوز جدا شدند و به منظور صدور جواز کسب در این صنوف از جمله صنف فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی اخذ این استعلامات فاقد ضرورت شناخته شد.
وی ادامه داد: درست است که در زمان صدور مجوز اخذ استعلامات فردی از نیروی انتظامی نیاز نیست اما همکاری پلیس با این اتحادیه در مواجهه و برخورد با واحدهای غیرمجاز همانند گذشته موثر و بدون شک لازم است.
رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد گفت: به دلیل ضعف و کمبود صنایع تولید لوازم آرایشی و بهداشتی در داخل کشور هم اینک 90 درصد کالاهای مصرفی در این بخش وارداتی است.
وی افزود: 90 درصد از کل کالاها و اقلام وارداتی نیز از مبادی رسمی و گمرکات وارد می شود و نظارت بر ورود کالاهای قاچاق باید در این بخش انجام شود.
فرزانه ادامه داد: برخی بخشها و مسئولان بدون توجه به ضرورت تقویت کنترل و نظارت مرزها صرفا منتظر ورود و توزیع کالا در بین فروشگاهها و سپس برخورد با واحدهای فروشگاهی هستند.
وی گفت: این درحالی است که تنها راه مبارزه با قاچاق کالا عرضه کالاها در واحدهای فروشگاهی نیست بلکه در این زمینه لازم است از مبادی ورودی نظارت حقیقی شکل گیرد.
رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی مشهد افزود: حرفی برای گفتن در صنعت آرایشی و بهداشتی نداریم و با توجه به نیاز بازار و مصرف بالا واردات امری طبیعی و نیاز است.
وی ادامه داد: در زمینه واردات لوازم آرایشی و بهداشتی ایران رتبه دوم جهان را دارد، با توجه به جوان بودن جمعیت کشور نیز در زمینه مصرف ایران رتبه سوم مصرف را دارد.
فرزانه گفت: مشهد نیز به دلیل ورود سالانه 27 میلیون زائر و مسافر به این کلانشهر در زمینه فروش و خرید لوازم آرایشی و بهداشتی جایگاه بالایی دارد.
7496/1858**خبرنگار: آرزو جاودانی **منتشرکننده: حسین کریم زاده
شناسایی 500 فروشگاه غیرمجاز لوازم آرایشی و بهداشتی در مشهد
jkkjkjkjkj