انتقاد فرماندار از روند تکمیل طرح یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵
انتقاد فرماندار از روند تکمیل طرح یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر

خرم آباد - ایرنا - فرماندار پلدختر از روند تکمیل طرح یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر انتقاد کرد و گفت: مردم پلدختر پیگیر ساماندهی یادمان شهدای گمنام این شهرستان هستند لذا انتظار می رود به طور ویژه به این یادمان رسیدگی شود.

خرم آباد - ایرنا - فرماندار پلدختر از روند تکمیل طرح یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر انتقاد کرد و گفت: مردم پلدختر پیگیر ساماندهی یادمان شهدای گمنام این شهرستان هستند لذا انتظار می رود به طور ویژه به این یادمان رسیدگی شود. به گزارش ایرنا نعمت الله دستیاری سه شنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان پلدختر افزود: یکی از دغدغه های دولت اتمام طرح های نیمه تمام از جمله استخر شنای پلدختر است.
وی تکمیل طرح استخر شنای پلدختر را از مطالبات اصلی مردم دانست و اظهار کرد: 11 سال از آغاز عملیات اجرایی این طرح می گذرد و طولانی شدن این طرح مردم پلدختر را خسته کرده است.
فرماندار پلدختر با تاکید بر لزوم بهره برداری از استخر شنای پلدختر در دهه فجر امسال افزود: با توجه به انتخاب استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی مسئولان باید تمام تلاش خود را برای تحقق این امر به کار گیرند.
وی گفت: تحقق شعار امسال مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اولویت نخست کشور و از مهم ترین و اصلی ترین سیاست های دولت تدبیر و امید است.
دستیاری افزود: دستگاه های اجرایی باید با نظارت دقیق بر برنامه ها و دستورالعمل ها در این راستا حرکت کنند و دستگاه هایی که از نظر برنامه کاری عقب هستند به کار خود سرعت بخشند.
وی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی برای رشد و توسعه همه جانبه نیاز به مدیریت جهادی و تلاش مضاعف دارد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلدختر گفت: این اداره تاکنون برای تکمیل یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر یک میلیارد و 280 میلیون ریال هزینه کرده است و حدود 41 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
منوچهر بابایی اعتبار یادمان شهدای گمنام پلدختر را ناکافی دانست و افزود: برای تکمیل این طرح اعتبار بیشتری نیاز است.
وی اظهار کرد: اعتبار حوزه گردشگری در سال 1395 در شهرستان پلدختر 500 میلیون ریال بود که کل این مبلغ به ساخت طرح یادمان شهدای گمنام اختصاص یافته است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پلدختر افزود: با توجه به محدودیت اعتبارات اداره میراث فرهنگی لازم است سایر ادارات برای تکمیل این طرح اهتمام ویژه داشته باشند.
شهرستان پلدختر با بیش از 80 هزار تن جمعیت در جنوب غربی شهرستان خرم آباد مرکز استان لرستان واقع شده است.
انتقاد فرماندار از روند تکمیل طرح یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر