امام جماعت حرم امام حسین(ع): ملت ایران حسینی هستند

سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵
امام جماعت حرم امام حسین(ع): ملت ایران حسینی هستند

تهران- ایرنا- آیت الله سید مرتضی قزوینی از علمای کربلا و امام جماعت حرم امام حسین(ع) با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و ملت این کشور حسینی هستند، گفت: اگر نسبتی بین انقلاب اسلامی ایران و نهضت سیدالشهداء(ع) وجود نداشت، پیروزی آن ممکن نبود.

تهران- ایرنا- آیت الله سید مرتضی قزوینی از علمای کربلا و امام جماعت حرم امام حسین(ع) با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و ملت این کشور حسینی هستند، گفت: اگر نسبتی بین انقلاب اسلامی ایران و نهضت سیدالشهداء(ع) وجود نداشت، پیروزی آن ممکن نبود. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، امام جماعت حرم امام حسین(ع) که در جمع شخصیت ها و اندیشمندان شرکت کننده در کنگره بین المللی لقاء الحسین در کربلای معلا سخن می گفت با اشاره به شعارهای مردم ایران در مبارزه با رژیم پهلوی از جمله شعار «نهضت ما حسینی است، رهبر ما خمینی است»، افزود: این شعار مبین پیوند انقلاب اسلامی ایران با نهضت امام حسین (ع) است.
وی تاکید کرد: اگر این نسبت بین انقلاب اسلامی ایران و نهضت سیدالشهداء وجود نداشت، پیروزی آن ممکن نبود، چنانچه انقلاب های دیگر در منطقه و جهان اسلام با شکست مواجه شدند.
آیت الله قزوینی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با وجود مخالفت های آمریکا و انگلیس و دیگر قدرتها حفظ شده و هر روز مقتدرتر می شود، اظهار کرد: رمز ماندگاری و نورانیت انقلاب اسلامی، ارتباط و پیوند آن با امام حسین (ع) است، چنانچه امروز مجاهدان عراقی در شمال عراق هر روز با پیشروی و پیروزی های خود جهان را به تحیر واداشته اند و نورانیت شان را از حضرت سیدالشهداء (ع) می گیرند.
وی افزود: این پیروزی ها در شمال و این پیاده روی با شکوه اربعین در جنوب عراق معنا دارد.
آیت الله قزوینی همچنین خطاب به اندیشمندان و اساتید شرکت کننده در کنگره لقاء الحسین، گفت: این حرکت عظیم نیازمند تحلیل و بررسی جامع از سوی متفکران و اندیشمندان جهان اسلام است تا از ظرفیت های کمتر دیده شده آن بهره مندی صحیح صورت گیرد.
امام جماعت حرم امام حسین(ع): ملت ایران حسینی هستند
jkkjkjkjkj