پرداخت تسهیلات بانکی راه حل مشکلات سامان کاشی بروجرد

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
پرداخت تسهیلات بانکی راه حل مشکلات سامان کاشی بروجرد

بروجرد - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: راه اندازی مجدد کارخانه سامان کاشی و پرداخت حقوق معوقه کارگران این واحد صنعتی نیازمند همکاری و تلاش مدیریت این کارخانه و پرداخت تسهیلات بانکی مصوب شده از سوی بانک است.

بروجرد - ایرنا - رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: راه اندازی مجدد کارخانه سامان کاشی و پرداخت حقوق معوقه کارگران این واحد صنعتی نیازمند همکاری و تلاش مدیریت این کارخانه و پرداخت تسهیلات بانکی مصوب شده از سوی بانک است. کامران فرشید روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: کارگران سامان کاشی بروجرد 16 ماه حقوق معوقه دارند که برای حل این مشکل ارائه تسهیلات به این کارخانه در دستور کار است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد اظهار کرد: اقدامات و هماهنگی لازم با بانک انجام و پرونده برای اقدام از سوی بانک ارسال شده است.
وی افزود: این واحد صنعتی با ظرفیت اسمی تولید سالانه سه میلیون مترمکعب انواع کاشی فعالیت داشت که در سال های اخیر به دلیل رکود بازار ساخت و ساز، تحریم و صادر نشدن کالا به کشورهای همسایه به دلیل نامنی آنها با مشکل جدی مواجه شده است.
فرشید گفت: این واحد صنعتی برای پرداخت بدهی به بانک ها نیاز به اخذ تسهیلات دارد و از مهرماه پارسال تاکنون فقط یک ماه حق بیمه کارگران خود را واریز کرده است.
وی افزود: به دلیل مشکلات موجود خط تولید این واحد صنعتی چند روزی متوقف شده ا ست اما کوره ها همچنان فعالیت دارند و 50 تن از کارگران تاسیسات و انتظامات این واحد صنعتی مشغول به کار هستند که با اخذ تسهیلات به زودی شاهد احیای مجدد این واحد مطرح کشوری خواهیم بود.
وی اظهارکرد: اقدامات لازم برای بازنشستگی 56 نیروی کارخانه سامان کاشی بروجرد انجام و با تقاضای 90 تن از کارگران این واحد صنعتی که حاضر به ادامه کار نشده اند، موافقت شده است و پرونده آنها در حال رسیدگی در کمیته بیمه بیکاری استان می باشد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد افزود: کارفرما موظف است دفترچه های بیمه کارگران را با پرداخت حق بیمه به طور مستمر تمدید کند در غیر این صورت کارگران با ارائه دادخواست پرداخت حق بیمه خود را از طریق اداره کار طلب می کنند.
وی با اشاره به تاکید دولت تدبیر و امید بر توسعه واحدهای صنعتی، اشتغالزایی و افزایش تولیدات داخلی گفت: باید با جذب سرمایه گذار و بهره گیری از نیروهای جوان و نخبه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری گام برداریم.
کارخانه سامان کاشی بروجرد تا اواسط سال گذشته با حدود 400 کارگر در زمینه تولید کاشی کف، دیواری و نما فعالیت می کرد که به دلیل کمبود نقدینگی و ناتوانی در پرداخت حقوق کارکنان خطوط تولید خود را متوقف کرد.
بیش از 35 درصد صنایع استان لرستان در شهرستان بروجرد وجود دارد.
پرداخت تسهیلات بانکی راه حل مشکلات سامان کاشی بروجرد