نماینده مردم اراک خواستار تعیین تکلیف کارکنان شرکت های تابعه وزارت نفت شد

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
نماینده مردم اراک خواستار تعیین تکلیف کارکنان شرکت های تابعه وزارت نفت شد

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر نفت خواستار تعیین تکلیف کارکنان شرکت های تابعه این وزارت خانه به ویژه پتروشیمی اراک از نظر مقررات اداری، استخدامی، بیمه درمانی و بازنشستگی شد.

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر نفت خواستار تعیین تکلیف کارکنان شرکت های تابعه این وزارت خانه به ویژه پتروشیمی اراک از نظر مقررات اداری، استخدامی، بیمه درمانی و بازنشستگی شد. علی اکبر کریمی در این نامه که روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، افزوده است: در سال های گذشته شمار زیادی از شرکت های تابعه وزارت نفت از جمله شرکت های پتروشیمی اراک، اصفهان، خارک، آبادان، فارابی و کربن به بخش خصوص واگذار شده است.
وی در این نامه ادامه داده است: کارکنان صنعت نفت که در این شرکت ها اشتغال داشتند، از نظر مقررات اداری و استخدامی تابع قوانین و مقررات وزارت نفت، از نظر بیمه درمان تابع ضوابط بهداری وزارت نفت و از نظر بیمه بازنشستگی نیز تابع صندوق بازنشستگی کارکنان نفت بوده اند و وجود تصویب نامه هیات وزیران، از اوایل سال 92 با صدور بخشنامه توسط وزیر نفت محدودیت هایی در زمینه مقررات اداری ناظر بر کارکنان این شرکت ها رخ داده است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در این نامه بیان کرده است: با توجه به ابهاماتی که در زمینه بیمه درمان و بازنشستگی کارکنان یاد شده ایجاد شده است، می طلبد دغدغه و نگرانی کارکنان این شرکت ها با تعیین تکلیف و رفع ابهامات موجود رفع شود.
شرکت پتروشیمی شازند یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات پلیمری و مواد شیمیایی و از مهمترین طرح‌های زیر بنایی کشور است که در سال 1363 به تصویب رسید و فاز نخست آن در سال 1372 مورد بهره برداری قرار گرفت.
نماینده مردم اراک خواستار تعیین تکلیف کارکنان شرکت های تابعه وزارت نفت شد