حیات طیبه در عمل به دستورات و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد

چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
حیات طیبه در عمل به دستورات و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه رد کردستان گفت: قرآن ضامن سعادت دنیوی و اخروی بشر است و حیات طیبه در پرتو عمل به دستورات و رهنمودهای این کتاب هدایت شکل می گیرد.

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه رد کردستان گفت: قرآن ضامن سعادت دنیوی و اخروی بشر است و حیات طیبه در پرتو عمل به دستورات و رهنمودهای این کتاب هدایت شکل می گیرد. به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان شامگاه سه شنبه در آیین دومین دوره ختم قرآن کریم و تجلیل از فعالان قرآنی کارکنان کمیته امداد استان در سنندج افزود: قرائت قرآن و توجه به مسائل قرآنی سبب شفای قلب و درون انسان و جلای روح و سلامت انسان در دنیا و آخرت می شود.
وی گفت: خداوند قرآن را به وسیله وحی به نبی مکرم اسلام (ص) نازل کرده است تا به وسیله آن انسان ها را از ظلمت و بدی و انحرافات و کفر دور کند و به سوی نور، ایمان و رشد و ترقی در زندگی دنیا و آخرت هدایت دهد.
نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه با بیان اینکه خداوند اهداف بلندی به وسیله قرآن برای انسان ها معرفی کرده است، اظهار کرد: همه دنیا وسیله ای برای تقرب به سوی ذات الهی است و خداوند همه دنیا و کائنات را مسخر انسان کرده است تا به اهداف عالیه الهی دست پیدا کند.
وی ادامه داد: قرآن در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی، سیاسی، فردی و حتی بین المللی نقش دارد و سلامت و شفاعت دنیوی انسان با قرآن است زیرا برای هدایت به سمت نور و روشنایی و دوری از ظلمت ها نازل شده است.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان نیز در این آیین گفت: یکی از برنامه هایی که در کنار توجه به مسائل دینی، امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف و مسائل مختلف اخلاقی رفتاری در دفاتر این نهاد در استان اجرا می شود برنامه روخوانی و تفسیر قرآن کریم است که روزانه بعد از نماز ظهر با خواندن یک صفحه از قرآن کریم اجرا می شود.
قنبر موسی نژاد با بیان اینکه اجرای برنامه های قرآنی این نهاد با هدف آشنایی با قرآن کریم و مفاهیم آن و بهره گیری از کلام وحی برگزار می شود، افزود: برای دومین بار است که کارکنان این نهاد توفیق ختم قرآن کریم را بدست آورده اند.
وی با اشاره به اینکه کلاس هایی نیز بصورت هفتگی برای کارکنان این نهاد در تمامی دفاتر کمیته امداد برگزار می شود، اظهار کرد: این کلاس ها با حضور علما واساتید برجسته استانی و کشوری با موضوعات دینی، اخلاقی، اجتماعی و علمی برگزار می شود تا در کنار خدمات فرهنگی که به مددجویان ارائه می شود در سطح کارکنان نیز به مسائل فرهنگی توجه شود.
موسی نژاد در ادامه گفت: تلاش می شود با بهره گیری از مسائل دینی و اخلاقی و توصیه های کلام وحی و بزرگان دینی شرایط خدمت گذاری خالصانه به محرومان بهتر و بیشتر شود.
وی با اشاره به شرایط خاص استان و درصد بالای محرومیت آن افزود: محرومان جامعه آسیب پذیرتر از سایر اقشار جامعه هستند که باید از سوی مسئولان، خیران، دولت و نظام مورد توجه قرار گیرند و با حمایت از آنان در کنار خدمات این نهاد شرایط بهتری برای نیازمندان و محرومان جامعه مهیا شود.
در پایان این آیین از فعالان قرآنی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان تجلیل شد.
هم اکنون بیش از 53 هزار خانوار کردستانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان بوده و از خدمات این نهاد بهره مند می شوند.
حیات طیبه در عمل به دستورات و رهنمودهای قرآن شکل می گیرد