جدیت کمیته بین المللی المپیک در اصلاح اساسنامه فدراسیون ها

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
جدیت کمیته بین المللی المپیک در اصلاح اساسنامه فدراسیون ها

تهران - ایرنا - رئیس بخش روابط سازمانی و مدیریت روابط کمیته بین المللی المپیک از جدیت این کمیته در اصلاح اساسنامه ها و قوانین ورزشی کشورها خبر داد.

تهران - ایرنا - رئیس بخش روابط سازمانی و مدیریت روابط کمیته بین المللی المپیک از جدیت این کمیته در اصلاح اساسنامه ها و قوانین ورزشی کشورها خبر داد. به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی کمیته ملی المپیک، بیست و یکمین اجلاس کمیته های المپیک کشورهای جهان با حضور «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک و به ریاست شیخ احمد الفهد رئیس شورای المپیک آسیا در قطر برگزار شد.
در روز پایانی اجلاس «شاهرخ شهنازی» دبیر کل و عاطفه اسلامیان مدیر امور بین الملل کمیته ملی المپیک به نمایندگی از کشورمان حضور داشتند.
«جروم پویوی» رئیس بخش روابط سازمانی و مدیریت روابط کمیته های ملی المپیک به تشریح اقدامات انجام شده در راستای توصیه های مصوب 27 و 28 دستور جلسه المپیک 2020 و الگوی اخیر ارسالی به کمیته های ملی المپیک و فدراسیون های بین المللی با موضوع اصول اساسی و مبانی اولیه برای همکاری بین مقامات دولتی و سازمان های ورزشی هر کشور و دستور العمل های مربوط به عقد قرارداد های فیمابین توضیحاتی را ارایه و اعلام کرد که کمیته بین المللی المپیک موضوع اصلاح اساسنامه ها و قوانین ورزشی کشورها را با جدیت دنبال خواهد کرد.
وی به کشور کویت اشاره کرد و افزود: در حال حاضر به منظور حفاظت از جنبش المپیک در برابر دخالت دولت کویت، کمیته ملی المپیک این کشور در حالت تعلیق به سر می برد و وضعیت 15 کمیته ملی المپیک نیز از لحاظ قوانین در دست پیگیری است تا قوانین داخلی ورزش کشورشان، اساسنامه های خود و فدراسیون های ورزشی عضو آنها، بر اساس اصول بنیادین جنبش المپیک، منشور المپیک، دستور جلسه 2020، اصول مدیریت مطلوب و اصل استقلال و ملزومات فدراسیون های بین المللی اصلاح و سپس به تصویب مراجع بین المللی مربوطه برسد و امیدواریم دولت ها هم با تعامل سازنده این روند را تسریع نمایند.
پویوی همچنین از راه اندازی یک پورتال نظارتی آنلاین خبر داد که مقرر شد جزئیات آن به زودی در اختیار کمیته های ملی المپیک قرار گیرد.
در ادامه این جلسه «پره میرو» مدیر دپارتمان روابط کمیته های ملی المپیک و همبستگی المپیک IOC، از فعالیت های کمیته بین المللی المپیک در سال گذشته و اقدامات انجام شده در اجرای 40 توصیه مصوب دستور جلسه 2020 گزارش داد.
سپس رئیسان کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی انجمن کمیته های ملی المپیک (کمیسیون های حقوقی، ورزشکاران، روابط بین الملل، بازاریابی و منابع جدید مالی، پزشکی، جوانان)، دادگاه حکمیت ورزشی و وادا هم گزارش عملکرد یکساله خود را ارائه کردند.
در نهایت، کمیته برگزاری سی و یکمین دوره بازی های المپیک 2016 ریودوژانیرو، ضمن تشکر از همکاری و همراهی کلیه کشورها، آخرین گزارش خود را از برگزاری بازی ها و میراث ماندگار المپیک برای کشورش ارائه کرد.
به دنبال آن، کمیته های برگزاری بیست و سومین بازی های المپیک زمستانی «پیونگ چانگ» 2018، سی و دومین بازی های المپیک 2020 توکیو، بیست و چهارمین دوره بازی های المپیک زمستانی بیجینگ 2022، سومین دوره بازی های المپیک جوانان بوئنس آیرس 2018، بازی های المپیک زمستانی 2020 جوانان لوزان، آخرین وضعیت آماده سازی زیرساخت های ورزشی شهرهای میزبان و پیشرفت امور اجرایی را در قالب گزارشات مکتوب و تصویری به اطلاع حاضرین رساندند.
جدیت کمیته بین المللی المپیک در اصلاح اساسنامه فدراسیون ها
jkkjkjkjkj