فرماندار سبزوار: برخی درصدد کم رونق نشان دادن وضعیت صنعت این شهرستان هستند

شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵
فرماندار سبزوار: برخی درصدد کم رونق نشان دادن وضعیت صنعت این شهرستان هستند

سبزوار- ایرنا- فرماندار ویژه سبزوار گفت: برخی با سیاهنمایی، طرح مسائلی مانند تعطیلی کارخانه ها و انتشار اخبار نادرست درصدد کم رونق نشان دادن وضعیت صنعت این شهرستان هستند.

سبزوار- ایرنا- فرماندار ویژه سبزوار گفت: برخی با سیاهنمایی، طرح مسائلی مانند تعطیلی کارخانه ها و انتشار اخبار نادرست درصدد کم رونق نشان دادن وضعیت صنعت این شهرستان هستند. احمد برادران روز شنبه در نشست کارگروه بانکهای عامل سبزوار افزود: توصیه مدیریت شهرستان سبزوار به این افراد توجه به تلاشهای کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال در سه سال اخیر برای رونق بخش صنعت و کشاورزی است.
وی ادامه داد: از محل اختصاص تسهیلات 160 هزار میلیارد ریالی رفع موانع تولید تاکنون 85 میلیارد ریال تسهیلات به بخش صنعت و کشاورزی سبزوار اختصاص یافته است.
فرماندار سبزوار گفت: 350 پرونده نیز توسط صنعتگران سبزواری در سامانه بهین یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت به ثبت رسید که از این میزان 62 پرونده برای دریافت تسهیلات به بانکهای شهرستان معرفی شده اند.
وی افزود: از این تعداد نیز 35 پرونده در مرحله عقد قرارداد با بانکهای عامل قرار دارند و به 15 طرح صنعتی نیز تسهیلات اختصاص یافته است.
براداران ادامه داد: 13 درصد از جوانان تحصیل کرده در سبزوار بیکار هستند که این مشکل با رونق بخش صنعت، کشاورزی و توجه به صنایع تبدیلی و بسته بندی قابل حل است.
وی گفت: امسال همچنین از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی 71 میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد گلخانه و 38 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات بخش کشاورزی برای اجرای طرح مکانیزاسیون اختصاص یافت.
فرماندار سبزوار افزود: از ابتدای امسال 6 میلیارد ریال تسهیلات در زمینه ایجاد کارگاههای فرآوری، بسته بندی، پرورش شتر مرغ و امثال آن نیز پرداخت شد که زمینه اشتغال 150 نفر را ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: 40 واحد صنعتی نیمه فعال در سبزوار شناسایی شد که با پرداخت تسهیلات و رفع مشکلات مدیرتی آنان می توان ظرفیت اشتغال بیش از 500 نفر را فراهم کرد.
برادران گفت: برخی از این کارخانه ها در سالهای گذشته تعطیل و یا نیمه فعال شده اند که کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان برای فعالسازی آنها اقدامات لازم را انجام می دهد.
وی تاکید کرد: ظرفیتهای شهرستان سبزوار در حوزه گردشگری، صنعت و کشاورزی شناسایی و شرایط مناسب برای حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی در این بخشها فراهم شده است.
مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار: جواد پورسخاوت **منتشرکننده: حسین کریم زاده
8144/7500/1858
فرماندار سبزوار: برخی درصدد کم رونق نشان دادن وضعیت صنعت این شهرستان هستند
jkkjkjkjkj