خانواده سرنشینان پرواز ام.اچ 370 برای یافتن اثری از هواپیما به آفریقا می روند

سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵
خانواده سرنشینان پرواز ام.اچ 370 برای یافتن اثری از هواپیما به آفریقا می روند

کوالالامپور – ایرنا – خانواده مسافران پرواز مرموز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی که از تلاش استرالیا، چین و آمریکا برای یافتن اثری از هواپیما پس از بیش از دو سال ناامید شده اند خود به آفریقا می روند تا اثری از هواپیما بیابند.

کوالالامپور – ایرنا – خانواده مسافران پرواز مرموز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی که از تلاش استرالیا، چین و آمریکا برای یافتن اثری از هواپیما پس از بیش از دو سال ناامید شده اند خود به آفریقا می روند تا اثری از هواپیما بیابند. به گزارش ایرنا، خانواده سرنشینان این هواپیما که با 12 خدمه مالزیایی و 227 مسافر از جمله 152 چینی، 50 مالزیایی، 20 نفر از کشورهای غربی و دو ایرانی اسفند ماه سال 1392 در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد، ماه آینده میلادی راهی 'ماداگاسکار' در آفریقا می شوند تا به جستجوی خود برای یافتن سرنخ های بیشتری از این بوئینگ ادامه دهند.
با توجه به گذشت بیش از دو سال از عملیات جستجو و به رغم پیدا شدن برخی قطعات این پرواز در برخی کشورهای آفریقایی مجاور اقیانوس هند، متخصصان بر این باورند منطقه مورد جستجوی فعلی در اقیانوس هند و نزدیک استرالیا به احتمال زیاد محل سقوط این هواپیما است.
محققان تاکنون 6 قطعه از لاشه هواپیما را شناسایی کرده اند که به یقین دو قطعه متعلق به این بوئینگ بوده است.
'صدای 370' یک انجمن است که توسط خانواده سرنشینان این هواپیما راه اندازی شده و اعلام کرد این قطعات تاکنون در سواحل شرق آفریقا یافت و جمع آوری شده است.
در بیانیه این انجمن که روز سه شنبه در تارنمای شبکه خبری 'ای.بی.سی' استرالیا منعکس شد، آمده است: با وجود این یافته های بسیار مهم، هیچ نظام و جستجوی سازماندهی شده ای توسط فرد مسئولی وجود ندارد، لذا خویشاوندان نزدیک هیچ انتخاب دیگری به جز آنکه خود برای یافتن پاسخ و بسته شدن پرونده اقدام کنند، ندارند.
قرار است گروهی از خانواده سرنشینان این پرواز ناپدید شده پس از تامین مالی از سوم تا 11 دسامبر (13 تا 21 آذر) به آفریقا بروند تا در پی نشانه های بیشتری از این هواپیما باشند.
خانواده ها امیدوارند با بسیج روستائیان، ماهیگیران و ساحل نشینان در ماداگاسکار قطعات جدید و مدارک معتبری را از پرواز ام.اچ 370 بیابند.
تاکنون با بررسی 6 قطعه یافت شده از بقایای این هواپیما، محل دقیق و اصلی سقوط این هواپیما در زیر آب مشخص نشده است.
محققان نیازمند پیداکردن جعبه سیاه هواپیما هستند که مکالمات و اطلاعات پرواز در آن ضبط شده و می تواند توضیح دهد چرا هواپیما سقوط کرده است.
تیم جستجو انتظار می رود ماه آینده میلادی به جستجوی 120 هزار کیلومتر مربعی خود در یک منطقه از اقیانوس هند برای یافتن اثری از این هواپیما پایان دهند.
اقیانوس شناسان هم اکنون در حال تحلیل 'فلپ بال' هواپیما هستند که در تانزانیا و در جزیره فرانسوی 'لا ریونیون' پیداشده و ممکن است با این بررسی قادر به شناسایی یک منطقه جدید سقوط از طریق مدل سازی باشند.
عملیات یافتن هواپیمای ناپدیدشده مالزی هر روز بیش از یک میلیون دلار هزینه ‌دارد، به گونه ای که مخارج کشتی استرالیایی، به تنهایی روزانه 500 هزار دلار است.
مالزی، استرالیا و چین ماه ژوئیه اعلام کردند عملیات جستجو را که 160 میلیون دلار هزینه داشته است به حالت تعلیق در می آورند، مگر اینکه شواهد جدیدی پیدا شود.
آخرین گزارش جستجوی پرواز ناپدید شده ام.اچ 370 نشان می دهد تجزیه و تحلیل های ارتباطات ماهواره ای از این هواپیما با 'فرود با سرعت بالا و رو به افزایش' هنگام ناپدید شدن مطابقت دارد.
خانواده سرنشینان پرواز ام.اچ 370 برای یافتن اثری از هواپیما به آفریقا می روند