احتمال پیوستن نماینده زن دمکرات آمریکا به کابینه ترامپ

سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵
احتمال پیوستن نماینده زن دمکرات آمریکا به کابینه ترامپ

تهران- ایرنا- یکی از مقام های ارشد نزدیک به تیم انتقالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت: خانم «تولسی گابارد» نماینده دمکرات و از حامیان اصلی «برنی سندرز» نامزد دمکرات ها در انتخابات مقدماتی آمریکا، یکی از گزینه های جدی تصدی پست های مختلف در کابینه ترامپ است.

تهران- ایرنا- یکی از مقام های ارشد نزدیک به تیم انتقالی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت: خانم «تولسی گابارد» نماینده دمکرات و از حامیان اصلی «برنی سندرز» نامزد دمکرات ها در انتخابات مقدماتی آمریکا، یکی از گزینه های جدی تصدی پست های مختلف در کابینه ترامپ است. به گزارش ایرنا، شبکه خبری «ای بی سی نیوز» آمریکا در گزارشی در این زمینه به نقل از این مقام نزدیک به تیم انتقالی ترامپ نوشت: گابارد، نماینده 35 ساله کنگره آمریکا به عنوان نامزد یکی از پست های وزارت خارجه، وزارت دفاع یا سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد مد نظر است.
به نوشته این شبکه خبری، در صورتی که گابارد انتخاب شود، نخستین زن و جوانترین فرد در کابینه ترامپ خواهد بود.
گابارد صبح دوشنبه در دفتر ترامپ در نیویورک با او دیدار کرد. یکی از مقامات تیم انتقالی ترامپ، این نشست را«فوق العاده» توصیف کرد و گفت تیم ترامپ وی را شخصیتی بسیار تاثیر گذار قلمداد می کنند.
گابارد از دمکرات های ترقی خواه است که در برابر برخی مواضع هم حزبی هایش در کنگره و در انتخابات مقدماتی دمکرات ها مقاومت کرده است. وی در فوریه گذشته از سمت خود به عنوان رئیس زن کمیته دمکرات ملی استعفا کرد تا از سندرز حمایت کند. وی در مجلس نمایندگان آمریکا از مواضع دمکرات ها درباره جنگ داخلی سوریه فاصله گرفت. خانم گابارد از حامیان حفظ «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در قدرت است و خواستار اعمال مقررات سختگیرانه تر درباره پناهجویان است.
به گزارش ایرنا، گابارد با انتشار بیانیه ای طولانی درباره دیدارش با ترامپ گفت که رئیس جمهوری منتخب آمریکا از وی تقاضای دیدار به منظور گفت و گو درباره سیاست های کنونی در قبال سوریه، جنگ با گروه های تروریستی همچون القاعده وداعش و نیز سایر چالش های سیاست خارجی آمریکا کرده است.
وی دراین بیانیه نوشت که مذاکرات مثبت و صریحی با ترامپ داشته و دو طرف درباره مسائل مختلف سیاست خارجی گفت و گو کرده اند.
گابارد افزود: احساس کردم که مهم است از فرصت دیدار با رئیس جمهوری منتخب آمریکا استفاده کنم قبل از آن که نومحافظه کارانی که بر طبل جنگ می کوبند، باعث تشدید جنگی شوند که هدف از آن سرنگونی دولت سوریه است؛ جنگی که تاکنون به هزینه از دست رفتن جان صدها هزار نفر تمام شده و میلیون ها نفر را وادار کرده برای دستیابی به پناهگاهی امن برای خود و خانواده هایشان متواری شوند.
وی افزود اجازه نمی دهد مسائل سیاسی مانع دیدارش با رئیس جمهوری منتخب شود و هرگز از مسائل سیاسی به ضرر جان مردم آمریکا و سوری ها استفاده نمی کند.
گابارد افزود اگر اختلافی با ترامپ داشته باشد در بیان آنها تردید نخواهد کرد.
وی نوشت: نباید اجازه دهیم اختلافات، کشور ما را نابود کند. با ترامپ درباره نگرانی های جدی خود درباره تشدید جنگ سوریه در صورت اجرای منطقه پرواز ممنوع و مشکلاتی که برای سوری ها، آمریکا و جهان به بار خواهد آورد، گفت و گو کردم. این امر به کشتار بیشتر و افزایش بحران مهاجرت، تقویت مواضع داعش و القاعده و رویارویی مستقیم با روسیه منجر خواهد شد که در نهایت به جنگی هسته ای خواهد انجامید.
این نماینده دمکرات افزود: ما همچنین درباره پایان دادن جنگ غیرقانونی کشورمان برای سرنگونی دولت سوریه و نیاز به تمرکز بر منابع ارزشمند برای بازسازی کشور و شکست داعش و سایر گروه های ترویستی به عنوان عامل تهدید مردم آمریکا مذاکره کردیم.مترجم: بهجت عباسی ** انتشار دهنده: زهرا هژبری
احتمال پیوستن نماینده زن دمکرات آمریکا به کابینه ترامپ