قاتل خاموش جان 2 شهروند همدانی را گرفت

سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵
قاتل خاموش جان 2 شهروند همدانی را گرفت

همدان - ایرنا - روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: قاتل خاموش در نخستین روزهای آذر ماه سال جاری جان 2 شهروند را گرفت.

همدان - ایرنا - روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: قاتل خاموش در نخستین روزهای آذر ماه سال جاری جان یک مرد 52 ساله را در همدان گرفت. عباس اولیا سمیع روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این مرد میانسال دوشنبه شب گذشته در باغ شخصی خود در محدوده شهر همدان، به علت استفاده ناصحیح از وسایل گرمایشی جان خود را از دست داد.
وی اضافه کرد: همچنین یک خانم جوان 32 ساله در منزل مسکونی خود دچار مسمومیت با گاز بخاری شد که با حضور به موقع امدادگران از مرگ نجات یافت.
روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از وسایل گرمایشی ضروری است.
اولیا سمیع افزود: با شروع فصل سرما و سرد شدن هوا، پیش از نصب بخاری باید مسیرهایی که منجر به بروز خطر و آسیب هنگام استفاده از بخاری می شوند را کنترل کرد.
وی اضافه کرد: برخی هنگام نصب شیلنگ گاز به لوله از بست استفاده نمی کنند در حالیکه احتمال می رود کودکان در حین بازی از روی کنجکاوی اقدام به جدا کردن شیلنگ از لوله کنند.
روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان توضیح داد: در این زمان با وجود قطع شدن ورود گاز به داخل بخاری ولی گاز وارد فضای خانه شده و خطر مسمومیت بسیار زیاد است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، اولیا سمیع با ذکر ضرورت کنترل مستمر اتصال های وسایل گرمایشی گفت: گاز ناشی از سوختن بخاری برای انسان مضر و سمی است که با آزاد شدن در فضای خانه مرگ خاموش را به همراه دارد.
روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان اظهار کرد: در بیشتر مواقع شهروندان از بررسی کردن کلاهک دودکش روی پشت بام غافل می شوند.
اولیا سمیع افزود: بیشتر مواقع لوله های بالای پشت بام منزل مسکونی با وزش باد یا ریزش برف و باران سنگین، دچار آسیب می شوند.
وی احتمال داد: ورود پرندگان به داخل لوله سیمانی و یا سقوط قسمتی از بدنه سیمانی یا گچی لوله بر اثر گرما و سرما موجب مسدود شدن مسیر دودکش شود.
روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان توصیه کرد: شهروندان وسیله فلزی سنگینی را به طناب بسته و آن را در مسیر دودکش رها کنند تا در صورت وجود مانع از این طریق به آن پی ببرند.
اولیا سمیع اضافه کرد: لوله های بخاری را با استفاده از پیچ و مهره به همدیگر وصل کرده همچنین حتی المقدور بخاری را با استفاده از پیچ به کف زمین ببندید تا در صورت بازی کودکان در داخل اتاق و برخورد آنها با وسایل گرمایشی اتصالات از یکدیگر جدا نشوند.
وی تاکید کرد: شهروندان توصیه های ایمنی مسئولان را جدی بگیرند در غیر اینصورت قاتل نامرئی و خاموش جان آنها و اهالی خانه را خواهد گرفت.
سال گذشته 7 نفر بر اثر گازگرفتگی جان باختند که از این تعداد سه نفر زن و مابقی مرد بودند.
قاتل خاموش جان 2 شهروند همدانی را گرفت
jkkjkjkjkj