اغفال کاربران فضای مجازی با درج مطالب غیراخلاقی/عواقب تسویه حساب شخصی در تلگرام

سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵
اغفال کاربران فضای مجازی با درج مطالب غیراخلاقی/عواقب تسویه حساب شخصی در تلگرام

تهران - ایرنا - شخصی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با هویت جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد توسط کارشناسان پلیس فتا استان در اراک شناسایی و دستگیر شد.

تهران - ایرنا - شخصی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی با هویت جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد توسط کارشناسان پلیس فتا استان در اراک شناسایی و دستگیر شد. به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرگرد مصطفی نوروزی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان اراکی مبنی بر کلاهبرداری و اخاذی اینترنتی از این شهروند در فضای مجازی، موضوع مورد پیگیری کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه پلیس مشخص شد فردی ناشناس در فضای مجازی با شاکی ارتباط برقرار کرده و این فرد با جلب اعتماد شاکی، درخواست واریز مبلغی را کرده و مالباخته نیز وجه را به حساب او واریز کرده است.
این مقام انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات پلیس مشخص شد متهم با درج مطالبی غیر اخلاقی در یکی از شبکه‌های اجتماعی باعث اغفال برخی کاربران شده و با تطمیع و ترغیب این افراد اقدام به کلاهبرداری می‌کرده است.
سرگرد نوروزی با اشاره به شناسایی متهم در تحقیقات کارشناسان پلیس فتا، افزود: متهم به این پلیس احضار و در بازجویی‌های صورت گرفته به کلاهبرداری از برخی کاربران شبکه‌های مجازی با هویت جعلی به بهانه کسب منافع مالی اعتراف کرد.
رئیس پلیس فتا استان اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.
**دستگیری عامل هتک حیثیت در شبکه اجتماعی تلگرام
رئیس پلیس فتا قزوین گفت: فردی که با قرار دادن اطلاعات شخصی شهروندی برروی شبکه اجتماعی تلگرام باعث ایجاد مزاحمت وی توسط دیگران شده بود شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ فخر الدین توکلی اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس با قرار دادن اطلاعات شخصی و شماره تلفن وی درشبکه اجتماعی تلگرام ، بستر مزاحمت را برای وی فراهم کرده بود ، رسیدگی به موضوع و شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی های فنی و انجام یکسری تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی متهم شده و پس از انجام هماهنگی های قضایی متهم را دستگیر و به مقر پلیس فتا استان انتقال دادند.
سرهنگ توکلی افزود: متهم در بازجویی های اولیه منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای شد ولی با مشاهده مستندات پلیس چاره ای جز اعتراف ندید و به بزه انتصابی اعتراف کرد.
رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه متهم در ادامه تحقیقات انگیزه خود را از انجام این عمل مجرمانه لج و لجبازی با شاکی و تسویه حساب شخصی عنوان کرد، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.
**کشف بیش از 20 تن برنج قاچاق
جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان از توقیف یک دستگاه تریلر کانتینر دار و کشف بیش از 20 تن برنج قاچاق در شهرستان اندیمشک خبر داد.
سرهنگ سیدمحمد صالحی گفت: مأموران پاسگاه انتظامی قلعه لور از توابع فرماندهی انتظامی شهرستان اندیمشک با مستقر شدن در پلیس راه اندیمشک - خرم آباد و کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه تریلر کانتینر دار مشکوک و آن را متوقف کردند.
این مقام انتظامی گفت: ماموران در بازرسی از بار تریلر مقدار 20 تن و 800 کیلو گرم برنج قاچاق فاقد هرگونه مدارک گمرکی به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال کشف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: در این زمینه یک نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.
**کشف محموله یک میلیاردی عروسک قاچاق
جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف محموله عروسک اسباب بازی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در شهرستان رباط کریم خبر داد.
سرهنگ افضل گلزاری گفت: ماموران کلانتری 11مرکزی شهرستان رباط کریم حین گشت زنی و کنترل وسایل نقلیه عبوری در محورهای اصلی رباط کریم، به یک دستگاه خودروی نیسان وانت مشکوک شده و به راننده آن دستور ایست دادند.
جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران تصریح کرد: ماموران پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی از آن موفق به کشف 913 عدد عروسک خارجی قاچاق شده و متهم را جهت بازجویی به پلیس آگاهی انتقال دادند.
سرهنگ گلزاری افزود: متهم دستگیر شده در بازجویی پلیسی ضمن اعتراف به جرم خود اقرار کرد محموله قاچاق کشف شده را در یکی از استان های غربی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن را به تهران بزرگ داشت که با هوشیاری ماموران انتظامی ناکام ماند.
به گفته سرهنگ گلزاری ، ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان، یک میلیارد و 95میلیون ریال برآورد و قاچاقچی دستگیرشده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
**دپوی 680 هزار نخ سیگار قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان از کشف 680 هزارنخ سیگار قاچاق دپو شده از منزلی در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ محمود حافظی گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه مقادیر زیادی سیگار قاچاق در منزلی در روستای پدل دپو شده است، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
وی افزود : مأموران پس از اقدامات اطلاعاتی و گشت زنی های نامحسوس منزل مذکور را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از آنجا 680 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش 700 میلیون ریال را کشف کردند.
**تلف شدن 40 رأس گوسفند در حمله گرگ ها
گرگ ها در حمله به یک دامداری در یکی از روستاهای شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی ، تعداد 40 راس گوسفند را تلف کردند.
سرهنگ علی جهانی گفت: در پی تماس تلفنی یکی از اهالی روستای جلفدره شهرستان راز و جرگلان مبنی بر حمله گرگ ها به یک گله گوسفندان، مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.
این مقام انتظامی افزود: بنابر گزارش رسیده و تحقیقات انجام شده توسط ماموران کلانتری شهرستان راز و جرگلان، در حمله گرگ ها به یک دامداری تعداد 40 رأس گوسفند تلف شده اند.
فرمانده انتظامی شهرستان راز و جرگلان در پایان با بیان اینکه تعدادی از احشام نیز ناپدید شده اند، افزود: تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
**کشف 24 هزار لیتر سوخت قاچاق از یک مرغداری
پلیس شهرستان داورزن استان خراسان رضوی در بازرسی از یک مرغداری 24 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف کرد.
سرهنگ سید جمال معتمد الشریعتی فرمانده انتظامی شهرستان داورزن گفت: ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این فرماندهی در راستای طرح مبارزه با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی با یک سری تحقیقات میدانی به اطلاعاتی در خصوص دپو مقادیر زیادی سوخت قاچاق در یک مرغداری در یکی از روستاهای حوزه استحفاظی دست یافتند.
وی افزود: مأموران این فرماندهی با هماهنگی مقام قضائی وارد عمل شدند و در بازرسی از مرغداری، 24هزار لیتر گازوئیل قاچاق از دو تانکر 12 هزار لیتری کشف کردند.
سرهنگ معتمد الشریعتی با بیان اینکه ارزش ریالی محموله کشف شده 390 میلیون و 480 هزار ریال برآورد شده است، تصریح کرد: سوخت های قاچاق با هماهنگی قضائی به شرکت نفت تحویل و فرد متخلف با تشکیل پرونده راهی دادسرا شد.
اجتمام(5)9105**1569
خبرنگار:معصومه نیکنام *انتشار: علی حبیبی
اغفال کاربران فضای مجازی با درج مطالب غیراخلاقی/عواقب تسویه حساب شخصی در تلگرام