تمدید مهلت بیمه محصولات زراعی و باغی در کردستان

چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵
تمدید مهلت بیمه محصولات زراعی و باغی در کردستان

سنندج- ایرنا- سازمان جهاد کشاورزی کردستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت بیمه محصولات زراعی استان تمدید و همچنین بیمه محصولات باغی آغاز شده است.

سنندج- ایرنا- سازمان جهاد کشاورزی کردستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت بیمه محصولات زراعی استان تمدید و همچنین بیمه محصولات باغی آغاز شده است. به گزارش ایرنا، سازمان جهاد کشاورزی کردستان در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه به ایرنا دفتر سنندج نمابر شد از کشاورزان خواسته شده است که تا پانزدهم آذر جاری نسبت به بیمه محصولات زراعی خود اقدام کنند.
همچنین در این اطلاعیه آمده است: به توجه به اعلام تعرفه بیمه محصولات باغی در سال جاری کشاورزان می توانند از اول آذر جاری به منظور بیمه محصولات باغی خود نیز به کارگزاری های سطح استان مراجعه کنند.
در این اطلاعیه اعلام شده است: بیمه محصولات سیب درختی، انار، توت فرنگی، گیلاس و آلبالو تا پایان آذر و محصولات انگور، گردو، بادام، زردآلو، هلو، شلیل و شفتالو از ابتدای آذر تا پایان دی ماه انجام می شود.
کردستان با بیش از یک میلیون و 110 هزار هکتار زمین قابل کشت مرغوب و مستعد باغی و زراعی وجود دارد و سالانه بیش از 2.5 تُن انواع محصولات کشاورزی (زراعی، باغی)برداشت می شود.
در این استان در مجموع 38 هزار هکتار انواع باغ های محصولات هسته دار و بدون هسته وجود دارد و سالانه بیش از 270 هزار تن انواع محصولات باغی در استان برداشت می شود.
تمدید مهلت بیمه محصولات زراعی و باغی در کردستان