اعلام رئیس اسبق سیا برای همکاری با ترامپ

چهارشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۵
اعلام رئیس اسبق سیا برای همکاری با ترامپ

تهران – ایرنا – ژنرال بازنشسته دیوید پترائوس که آخرین سمت وی قبل از کناره گیری به علت رسوایی اخلاقی ، ریاست سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) بود، روز چهارشنبه گفت: در صورت درخواست حاضر است در هیئت دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا کار کند.

تهران – ایرنا – ژنرال بازنشسته دیوید پترائوس که آخرین سمت وی قبل از کناره گیری به علت رسوایی اخلاقی ، ریاست سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) بود، روز چهارشنبه گفت: در صورت درخواست حاضر است در هیئت دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا کار کند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، پترائوس گفت: تنها پاسخ من بلی آقای رئیس جمهوری، است.
پترائوس 64 ساله یکی از نامزدهای احتمالی برای سمت وزیر امور خارجه آمریکا است.
این ژنرال که از سال 2006 تا 2008 فرمانده عملیات تهاجم نظامی آمریکا به عراق بود، در سال 201 از مقام ریاست فرماندهی مرکزی آمریکا به عنوان فرمانده نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان منصوب شد.
وی که پس از بازنشستگی از خدمت ارتش آمریکا در میانه 2011 رئیس سیا شده بود، در اواخر 2012 پس از شروع تحقیق در باره دسترسی پائولا برودول، منشی وی به اطلاعات محرمانه از مقام خود کناره گیری کرد.
وی در نهایت به ارتکاب بزه استفاده نادرست از اطلاعات محرمانه اعتراف کرد.
پترائوس در پاسخ به پرسشی در باره این که آیا ترامپ دارای شایستگی مقام ریاست جمهوری است، گفت: این به مردم آمریکا بستگی دارد که نه تنها به این موضوع امیدوار باشند، بلکه در صورتی که بتوانند به وی کمک کنند.
وی افزود: در صورتی که از شما درخواست شود، باید با کنار گذاشتن هرگونه تردید مرتبط با شعارهای انتخابات ریاست جمهوری، خدمت کرده و مشخص کنید که بهترین گزینه برای کشور آمریکا کدام است.
اعلام رئیس اسبق سیا برای همکاری با ترامپ
jkkjkjkjkj