هوادار مدارس خصوصی، نامزد وزارت آموزش در کابینه ترامپ

پنجشنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۵
هوادار مدارس خصوصی، نامزد وزارت آموزش در کابینه ترامپ

تهران – ایرنا – 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب آمریکا، 'بتسی دِوُس' را که به خاطر هواداری از مدارس خصوصی با کمک های دولتی شهرت دارد، به عنوان نامزد وزارت آموزش آمریکا معرفی کرد.

تهران – ایرنا – 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری منتخب آمریکا، 'بتسی دِوُس' را که به خاطر هواداری از مدارس خصوصی با کمک های دولتی و نسبت وی با موسس بلک واتر شهرت دارد، به عنوان نامزد وزارت آموزش آمریکا معرفی کرد. تارنمای فوربس نوشت: خانم دِوُس (Betsy DeVos) فرزندخوانده 'ریچارد دِوُس' میلیاردر آمریکایی است که دارایی هایش حدود پنج میلیارد و 100 میلیون دلار برآورد می شود.
'بتسی دِوُس' اکنون ریاست انجمن آمریکایی کودکان را برعهده دارد. این انجمن، در زمینه خصوصی سازی مدارس و اعطای کمک هزینه ها و اعتبارهای آموزشی فعالیت می کند.
ترامپ در بیانیه ای که برای معرفی نامزد وزارت آموزش منتشر کرد، بتسی دِوُس را 'یک پشتیبان برجسته و باپشتکار در امور آموزشی' نامید و ابراز امیدواری کرد که با مدیریت وی، نظام آموزش آمریکا اصلاح و از بندِ دیوان سالاری رها شود و بتواند آموزشی با استانداردهای بین المللی ارائه کند.
بتسی دِوُس با نام اصلی او 'الیزابت پرینس' ، خواهر 'اریک پرینس' بنیان گذار شرکت خصوصی امنیتی و نظامی 'بلک واتر' - از عاملان کشتار مردم عراق- است.
این شرکت یکی از پیمانکاران حفاظتی دولت آمریکا در عراق بود و بویژه در پرونده کشتار 17 غیر نظامی عراقی در تاریخ 16 سپتامبر 2007 مقصر شناخته شد و چهار نفر از ماموران آن در دادگاه مجرم شناخته شدند.
دونالد ترامپ پیش از این، سناتور 'جف سشنز' را به عنوان نامزد وزارت دادگستری، سپهبد 'مایکل فلین' را به عنوان مشاور امنیت ملی، 'مایک پومپئو' را به عنوان نامزد رئیس سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) و 'نیکی هالی' را به عنوان نامزد سفارت آمریکا در سازمان ملل متحد معرفی کرده است. مترجم: زمان رضاخانی* انتشار دهنده : مرضیه فاتحی علیشاه
هوادار مدارس خصوصی، نامزد وزارت آموزش در کابینه ترامپ
jkkjkjkjkj