عملکرد ارزی بانک ملت از 6.5 میلیارد یورو فراتر رفت

شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵
عملکرد ارزی بانک ملت از 6.5 میلیارد یورو فراتر رفت

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک ملت حجم عملکرد ارزی این بانک از آغاز امسال تاکنون را 6 میلیارد و 500 میلیون یورو اعلام کرد و از برنامه ریزی برای افزایش این میزان به 10 میلیارد یورو تا پایان سال خبر داد.

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانک ملت حجم عملکرد ارزی این بانک از آغاز امسال تاکنون را 6 میلیارد و 500 میلیون یورو اعلام کرد و از برنامه ریزی برای افزایش این میزان به 10 میلیارد یورو تا پایان سال خبر داد. به گزارش تارنمای این بانک، «هادی اخلاقی فیض آثار» در نشست مشترک با مدیران گروه خودروسازی سایپا از آمادگی کامل برای رفع نیازهای ریالی و ارزی و اعطای تسهیلات ارزی به خودروسازان و قطعه سازان خبر داد و گفت: بانک ملت می تواند به عنوان بانک عامل در تعاملات بین المللی مجموعه های خودروسازی با خارج از کشور نقش ایفا کند.
به گفته وی، این بانک بالاترین دارایی های ارزی را بین بانک های کشور در اختیار دارد و شرکت تامین سرمایه این بانک آماده است نسبت به تامین مالی گروه خودروسازی سایپا از راه انتشار اوراق اقدام کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این نشست رشد 40 درصدی تولید خودرو نسبت به پارسال در این شرکت را مرهون حمایت های نظام بانکی خواند و با اشاره به استقبال بازار سرمایه از اوراق مرابحه سایپا در بورس گفت: این مجموعه خودروسازی آمادگی دارد با همکاری بانک ملت و تضمین خود، نسبت به انتشار اوراق صکوک اقدام کند.
«مهدی جمالی» اعلام کرد پارسال سایپا 6500 میلیارد ریال تسهیلات از بانک ملت دریافت کرد.
در این نشست مدیران عامل بانک ملت و گروه خودروسازی سایپا برای گسترش سطح همکاری های دوجانبه توافق کردند.
عملکرد ارزی بانک ملت از 6.5 میلیارد یورو فراتر رفت