پیش دبستانی ها از سال آینده سنجش تحصیلی می شوند

یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵
پیش دبستانی ها از سال آینده سنجش تحصیلی می شوند

تبریز- ایرنا - معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش تحصیلی پیش دبستانی ها از سال آینده خبرداد و افزود: بدین ترتیب شرط ورود به کلاس اول ابتدایی حضور در مراکز پیش دبستانی و گذراندن طرح سنجش است.

تبریز- ایرنا - معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش تحصیلی پیش دبستانی ها از سال آینده خبرداد و افزود: بدین ترتیب شرط ورود به کلاس اول ابتدایی حضور در مراکز پیش دبستانی و گذراندن طرح سنجش است. عباس شاطریان روز یکشنبه در نشست رئیسان آموزش پرورش منطقه 2 استان در شهرستان ملکان از کیفیت آموزش در مراکز پیش دبستانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه مربیان پیش دبستانی دوره آموزشی کافی در رابطه با حرفه خود ندیده اند و تنها براساس چند کتاب و تجربه خود کلاس داری می کنند.
وی با بیان اینکه بعضی ادارات و نهادها خودسرانه و بدون مجوز آموزش و پرورش اقدام به تاسیس مراکز پیش دبستانی و مهد کودک می کنند، گفت: این اقدام خلاف قانون است و از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.
شاطریان گفت: 55 درصد مردودی ها در اول ابتدایی استان مربوط به دانش آموزانی است که پیش دبستانی را نگذرانده اند.
وی افزود: از سال آینده تحصیلی در روستاهایی که حتی یک نفر هم نوآموز پیش دبستانی داشته باشند مربی خواهند داشت و در کلاس های چند پایه ادغام خواهند شد.
معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش استان گفت: امسال 9میلیارد ریال اعتبار دولتی به منظور تحت پوشش قرار دادن نوآموزان بی بضاعت استان در مراکز پیش دبستانی اختصاص یافته است.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در 155کیلومتری تبریزمرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.
پیش دبستانی ها از سال آینده سنجش تحصیلی می شوند
jkkjkjkjkj