بازنویسی و ثبت 500 سند وقفی در شهرستان آران و بیدگل

یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵
بازنویسی و ثبت 500 سند وقفی در شهرستان آران و بیدگل

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل گفت: با تلاش کارشناسان این اداره، 500 سند وقفی شهرستان آران و بیدگل بازخوانی و بازنویسی شده است.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل گفت: با تلاش کارشناسان این اداره، 500 سند وقفی شهرستان آران و بیدگل بازخوانی و بازنویسی شده است. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام ولی الله روان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان آران و بیدگل در حال حاضر 934 موقوفه، دو هزار و 780 رقبه موقوفه و 42 بقعه متبرکه را دارا است که موقوفات آن با نیت های مختلف به خصوص عزاداری سید و سالار شهیدان اجرای نیت شده است.
وی افزود: پس از ایجاد سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه توسط سازمان اوقاف و امور خیریه در کل کشور موضوع بازخوانی اسناد وقفی و ثبت بازنویسی آن به طور جدی پیگیری شد و تاکنون بیش از 500 سند وقفی توسط کارشناس فرهنگی - اجتماعی این اداره، مطالعه و بازخوانی شده و در سامانه مذکور ثبت شده است.
حجت‌ الاسلام روان با بیان این که متن وقف نامه و نگارش آن خود دلیلی بر قداست و اهمیت وقف در سرای باقی است تصریح کرد: واقف در نگارش ابتدا و انتهای وقف ‌نامه با استناد به آیات و روایات، وقف را ذخیره ای برای آخرت خود می داند و در نهایت دقت حفظ و حراست از موقوفه را برای دیگران گوشزد می کند.
وی بیان کرد : در سال جاری هزار و 442 وقف جدید در کشور ثبت شده که سهم شهرستان آران و بیدگل 5 موقوفه است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آران و بیدگل خاطر نشان کرد: مستاجران موقوفات در ادای حق موقوفه کوتاهی نکنند و از آن جا که استفاده از موقوفه دین شرعی برای این افراد دارد در حفظ و حراست از آن کوشا باشند.
شهرستان آران و بیدگل با 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
بازنویسی و ثبت 500 سند وقفی در شهرستان آران و بیدگل