سی ان ان: دیوید پترائوس گزینه جدید وزارت خارجه آمریکا است

سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵
سی ان ان: دیوید پترائوس گزینه جدید وزارت خارجه آمریکا است

تهران- ایرنا- شبکه خبری 'سی ان ان' امروز سه شنبه اعلام کرد: دیوید پترائوس بعنوان تازه ترین نامزد احراز سمت وزارت خارجه آمریکا، روز گذشته (دوشنبه) با دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا دیدار کرد.

تهران- ایرنا- شبکه خبری 'سی ان ان' امروز سه شنبه اعلام کرد: دیوید پترائوس بعنوان تازه ترین نامزد احراز سمت وزارت خارجه آمریکا، روز گذشته (دوشنبه) با دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا دیدار کرد. به گزارش ایرنا، سی ان ان افزود: دیوید پترائوس می تواند بعنوان گزینه ای برای پرکردن شکافی که در اردوگاه ترامپ بر سر سمت وزارت خارجه آمریکا بین حامیان 'میت رامنی' و 'رودی جولیانی' درجریان است، به شمار رود.
بر اساس این گزارش، اختلاف در حلقه داخلی ترامپ بر سر پست وزارت خارجه شدت گرفته است به گونه ای که 'مایک پنس' معاون رئیس جمهوری منتخب آمریکا و رئیس تیم انتقالی، از میت رامنی برای تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا حمایت می کند و این درحالی است که 'کلین کانوی' (Kellyanne Conway) مشاور ارشد و مدیر سابق ستاد انتخاباتی و دیگر مشاوران ترامپ، از رودی جولیانی برای این سمت طرفداری می کنند.
بنابراین گزارش، ترامپ بلافاصله پس ازاین ملاقات در توئیتی نوشت که بسیار تحت تاثیر این ژنرال بازنشسته قرار گرفته است.
دیوید پترائوس نیز پس ازاین ملاقات به خبرنگاران گفت: گفت و گوی بسیاری خوبی بود .
سی ان ان در ادامه گزارش افزود: اما پترائوس برای رسیدن به این مهم با چند مشکل مواجه است. اول آنکه وی سومین ژنرال نظامی در کابینه ترامپ به شمار خواهد رفت که این کابینه هم اکنون با تراکمی از ژنرال های بازنشسته برای احراز پست های غیر نظامی مواجه است.
دومین مشکل پیش روی پترائوس، ماجرای افشای رسوایی اخلاقی و ارائه اطلاعات محرمانه طبقه بندی شده است که منجر شد تا در سال 2015 میلادی از سمت ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) که در سال 2012 به این مهم رسیده بود، استعفا دهد.
دونالد ترامپ درحالی با پترائوس دیدار کرد که سی ان ان روز گذشته در خبری عنوان کرده بود از هم اکنون اختلاف بر سر انتخاب 'میت رامنی' فرماندار ایالت 'ماساچوست' و 'رودی جولیانی' شهردار سابق نیویورک درحلقه داخلی دونالد ترامپ بالا گرفته است.
کلین کانوی' (Kellyanne Conway) مشاور ارشد و مدیر سابق کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ دراین باره به سی ان ان گفت که برگزیدن میت رامنی به سمت وزارت خارجه آمریکا، خیانت به هواداران ترامپ خواهد بود.
مشاور ارشد ترامپ در ادامه به سی ان ان گفت: میت رامنی پیش از این یکی از منتقدان سرسخت ترامپ بود و وی را حتی یک فرد 'حقه باز' نامیده است.
کانوی افزود: انتخاب میت رامنی به این سمت باعث خواهد شد تا هواداران ترامپ احساس کنند که به آنها خیانت شده است، با این حال رئیس جمهوری منتخب هرگونه تصمیمی دراین باره بگیرد ما آن را محترم خواهیم شمرد.
درحالیکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا تنها پنجاه روز دیگر برای ورود به کاخ سفید زمان دارد، وضعیت کابینه آتی وی در پست های کلیدی همچنان نامشخص باقی مانده است.مترجم: بهروز وفاداری** انتشار دهنده: فریبا مدنی
سی ان ان: دیوید پترائوس گزینه جدید وزارت خارجه آمریکا است