دانشجویان مشروعیت رفتارشان را از شهدا بگیرند

سه شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵
دانشجویان مشروعیت رفتارشان را از شهدا بگیرند

زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم خاکسپاری 2 شهید گمنام در زابل گفت: دفن شهدا در محوطه دانشگاه به این معناست که دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه باید مشروعیت رفتارشان را از شهدا و در کنار شهدا بگیرند.

زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم خاکسپاری 2 شهید گمنام در زابل گفت: دفن شهدا در محوطه دانشگاه به این معناست که دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه باید مشروعیت رفتارشان را از شهدا و در کنار شهدا بگیرند. به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی روز سه شنبه در آیین تشییع و خاکسپاری 2 شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل اظهار داشت: یادمان شهدای گمنام در این دانشگاه باید به مبدا اقدامات فرهنگی تبدیل و از این پس برنامه های فرهنگی در این مکان برگزار شود.
عضو خبرگان رهبری افزود: این شهدا تا روز گذشته در این مکان نبودند پس رسالت و مسئولیتی بر دوش این دانشگاه نبود اما از امروز به بعد با حضور آنان رسالت حفظ ارزش های شهدا بر دوش اساتید و دانشجویان این مرکز آموزشی است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل از شهدای گمنام قدردانی کرد و گفت: این مجموعه در فرصت یک ساله بارگاه متناسب برای شهدا ایجاد کند.
آیت الله سلیمانی افزود: امروز ما مسئولان، ائمه جمعه و مردم در تشییع و خاکسپاری این 2 شهید گمنام شرکت کردیم تا بگویم بر سرعهد خود ایستاده ایم.
امام جمعه زاهدان تاکید کرد: شهدا دیروز با ندای امام امت وجودشان را در طبق اخلاص گذاشتند و ما امروز با ندای رهبر معظم انقلاب موجودیتمان را در طبق اخلاص می گذاریم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان اظهار داشت: مردم مسکو با وجودی که تفکر معنوی و باور اخروی ندارد عقد ازدواجشان را در میدان سرخ این کشور و در کنار یادمان رزمندگان جنگ جهانی دوم انجام می دهند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در ابتدای حضورم در سیستان و بلوچستان بر مزار شهید آیت الله طباطبایی حضور یافتم و در آنجا مشاهده کردم که جایگاه ساخته شده زیبنده این شهید عزیز نیست که به استاندار وقت برای بازسازی بقعه آن شهید تاکید کردم اما هنوز آن شکل و شمایل مناسب را پیدا نکرده است.
شهید آیت الله سید محمدتقی حسینی طباطبایی در فاجعه هفتم تیر دفتر حزب جمهوری اسلامی به همراه شهید دکتر بهشتی و 70 نفر دیگر از یاران با وفای امام امت به درجه رفیع شهادت نایل آمده و پس از انتقال به زادگاهش در شهر زابل خاکسپاری شده است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه سخنانش بر بازسازی مدرسه حکیم سیستان که به پایگاه انقلاب در این منطقه مشهور است، تاکید کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل نیز در این آیین از پیگیری چهارساله این دانشگاه برای حضور شهدای گمنام خبرداد و گفت: افتخار میزبانی از شهدا برای این مرکز آموزش عالی با زحمات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان محقق شده است.
محمد مجوزی فلسفه حضور شهدا را در جامعه دانشگاهی زمینه ساز مسائل اعتقای، فرهنگی، دینی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: علم بدون تعهد نتیجه نخواهد داشت.
وی گفت: میزبانی از 2 شهید گمنام در تاریخ جامعه دانشگاهی منطقه سیستان به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل ثبت و سبب برکت در محیط علمی می شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: پیکر پاک 11 شهید گمنام تا کنون در 6 دانشگاه استان خاکسپاری شده که امروز دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل به عنوان هفتمین دانشگاه استان میزبان 2 شهید گمنام است.
سرهنگ پاسدار حمزه دهقان افزود: از مجموع 10 پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام که روز یکشنبه وارد سیستان و بلوچستان شد تا کنون هفت شهید گمنام در زاهدان، زابل و خاش خاکسپاری شدند.
پیکر پاک پنج شهید گمنام روز گذشته وارد منطقه سیستان شد و پس از برگزاری مراسم استقبال و تشییع، پیکر چهار شهید به نقاط مختلف منطقه سیستان منتقل و پیکر یک شهید در مرکز مرزبانی حضرت ولیعصر(عج) زابل خاکسپاری شد.
همچنین پیکر 2 شهید گمنام امروز /سه شنبه/ بر دستان مردم شهید پرور زابل و جامعه دانشگاهی منطقه سیستان تا دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل تشییع و در محوطه این دانشگاه در مکانی که به گلزار شهدای گمنام نامگذاری شد، پس از مراسم سینه زنی و روضه خوانی خاکسپاری شد.
دانشجویان مشروعیت رفتارشان را از شهدا بگیرند