پوتین: سرکوب تروریست ها در سوریه مرگبار است

پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵
پوتین: سرکوب تروریست ها در سوریه مرگبار است

مسکو - ایرنا - رییس جمهوری روسیه در پیام سالانه خود با موفقیت آمیز خواندن عملیات 14 ماهه نیروی هوافضا و دریایی روسیه در سرکوب گروههای تروریستی ضدسوری، گفت: ضربه های وارد شده به تروریست ها در سوریه مرگبار است.

مسکو - ایرنا - رییس جمهوری روسیه در پیام سالانه خود با موفقیت آمیز خواندن عملیات 14 ماهه نیروی هوافضا و دریایی روسیه در سرکوب گروههای تروریستی ضدسوری، گفت: ضربه های وارد شده به تروریست ها در سوریه مرگبار است. به گزارش ایرنا، پوتین روز پنجشنبه در سخنرانی سالانه خود در مجلس فدرال این کشور که زنده از شبکه های تلویزیونی پخش می شد، اظهار کرد: نیروهای نظامی روسیه کارآمدی بالای خود را در اجرای عملیات گسترده ضدتروریستی در سوریه ثابت کردند.
وی افزود: ارتش و ناوگان روسیه در عملیات سوریه نشان داد که در مناطق دور دست هم می تواند عملیات نظامی موثر اجرا کند.
رییس جمهوری روسیه همچنین از عملکرد سازمان های اطلاعاتی این کشور از جمله در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه قدردانی کرد.
روسیه از مهرماه سال گذشته با پذیرش درخواست دمشق، مواضع تروریست های ضدسوری را با استفاده از نیروی هوافضا و همچنین ناوگان خود در دریای مدیترانه بمباران می کند و مقام های روس بارها اعلام کردند که موضع این کشور در پشتیبانی از عملیات ضدتروریستی در سوریه تغییر ناپذیر است.
اجرای راهبرد چند کشور غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا که در برگیرنده سرنگونی حکومت بشار اسد در طول شش ماه بود، هر چند شکست خورد، ولی حمایت های اطلاعاتی، مالی و تسلیحانی از دهها گروه تروریستی که همچنان ادامه دارد، سوریه را در حدود شش سال گذشته به ویرانی کشاند، جان دهها هزار غیرنظامی به ویژه زنان و کودکان را گرفت و میلیون ها آواره برجای گذاشت و از سوی دیگر، دامنه این فجایع عراق را نیز در بحران فرو برده است.
پوتین: سرکوب تروریست ها در سوریه مرگبار است