انتشار کتاب عکاس فرانسوی در ایران

شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
انتشار کتاب عکاس فرانسوی در ایران

تهران-ایرنا- کتاب عکس میشل ستبون از رخدادهای دوران انقلاب اسلامی با عنوان 'روزهای انقلاب' توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس منتشر شد.

تهران-ایرنا- کتاب عکس میشل ستبون از رخدادهای دوران انقلاب اسلامی با عنوان 'روزهای انقلاب' توسط انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس منتشر شد. به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، مدیر عامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس اظهار داشت: در این کتاب حدود 270 عکس سیاه و سفید و رنگی بر اساس سیر وقایع و پیروزی انقلاب اسلامی در 336 صفحه منتشر شده است.
میشل ستبون از عکاسان مطرح بین المللی در بسیاری از وقایع دوران انقلاب اسلامی در سال 1357حضور داشته و به این دلیل مجموعه عکس قابل اعتنایی دارد.
سید عباس میرهاشمی افزود: راهپیمایی، تظاهرات مردم و پیامدهای آن، حضور امام (ره) در نوفل لوشاتو و بازگشت امام به کشور، دیدارهای امام و ... در این کتاب گردآوری شده است.
وی گفت: چند سال پیش که در جریان یک رویداد فرهنگی ستبون به ایران آمده بود، توافق کردیم که عکس های او از انقلاب اسلامی در کتابی منتشر شود. با توجه به گذشت حدود 40سال از تاریخ عکس ها، برای اسکن و ویرایش آنها و همچنین جمع آوری اطلاعات تلاش زیادی شد و در نهایت این کتاب منتشر شد.
دبیر پنجمین همایش 10 روز با عکاسان افزود: این کتاب در افتتاحیه پنجمین همایش 10 روز با عکاسان با حضور میشل ستبون رونمایی می شود و ستبون در یکی از روزهای همایش نشست تخصصی با عکاسان دارد.
همچنین 33 عکس از عکس های ستبون در 10 روز با عکاسان به نمایش گذاشته می شود.
انتشار کتاب عکاس فرانسوی در ایران