رسانه‌های چین: ایران تمدید تحریم‌ها را ناقص توافق هسته‌ای می‌داند

شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
رسانه‌های چین: ایران تمدید تحریم‌ها را ناقص توافق هسته‌ای می‌داند

پکن - ایرنا - رسانه‌های چین روز شنبه با بازتاب دادن تمدید تحریم های ضد ایرانی توسط مجلس سنا آمریکا نوشتند: از دیدگاه تهران تمدید تحریم های قدیمی، ناقض توافق هسته ای محسوب می شود که آمریکا آن را امضا کرده است.

پکن - ایرنا - رسانه‌های چین روز شنبه با بازتاب دادن تمدید تحریم های ضد ایرانی توسط مجلس سنا آمریکا نوشتند: از دیدگاه تهران تمدید تحریم های قدیمی، ناقض توافق هسته ای محسوب می شود که آمریکا آن را امضا کرده است. به گزارش ایرنا، رسانه های چین همچون خبرگزاری شین هوا، ‌تارنماهای چاینا ارگ، انگلیش نیوز و رسانه های تصویری از جمله تلویزیون مرکزی چین امروز با انتشار گزارش های مختلف به این موضوع پرداخته اند.
شین هوا، خبرگزاری رسمی این کشور امروز گزارش کرد که تحریم های مذکور را که مجالس نمایندگان و سنا در آمریکا تمدید کرده اند که از سال ۱۹۹۶ میلادی به اجرا گذاشته شده است.
گزارش می افزاید: به رغم تصویب آنها در مجالس مذکور، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای تبدیل شدن به قانون باید آن را امضا کند.
تارنمای چاینا ارگ نیز نوشته است، وزارت امور خارجه ایران همه تحولات مربوط به این لایحه را از نزدیک دنبال می کند و نسبت به اقدام آمریکا در برابر آن واکنش نشان خواهد داد.
همزمان گزارش تصریح می کند که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی به آمریکا هشدار داده است که ایران در برابر تصویب و تمدید تحریم ها واکنش جدی نشان خواهد داد.
در گزارش رسانه های گروهی چین آمده است که ایران در تلاش است بسیار منطقی و با درایت با مساله برخورد کند و اعلام کرده که واکنش این کشور به اقدام آمریکا احساسی نخواهد بود و بر اساس حق حاکمیت کشوری تصمیم گیری خواهد شد.
تارنمای انگلیش نیوز نیز نوشته است که ایران و قدرت های دیگر جولای سال گذشته توافق هسته ای را برای رفع تحریم ها در کنار محدود شدن برنامه هسته ای ایران امضا کرده اند.
سنای آمریکا پنج شنبه گذشته لایحه تصویب شده در مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تمدید 10 ساله «قانون تحریم ایران» موسوم به I.S.A را با 99 رای موافق و بدون هیچ رای مخالف تصویب کرد و به این ترتیب، کنگره آمریکا به ابقای تحریم های ایران تا پایان سال 2026 میلادی رای داد.
رسانه‌های چین: ایران تمدید تحریم‌ها را ناقص توافق هسته‌ای می‌داند