بارندگی و گل آلودگی، دلیل قطعی و افت فشار آب در برخی مناطق استان اصفهان است

یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵
بارندگی و گل آلودگی، دلیل قطعی و افت فشار آب در برخی مناطق استان اصفهان است

اصفهان- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بارندگی های اخیر و گل آلودگی رودخانه زاینده رود در مناطق بالادست، باعث قطعی و افت فشار آب در برخی مناطق استان شده است.

اصفهان- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بارندگی های اخیر و گل آلودگی رودخانه زاینده رود در مناطق بالادست، باعث قطعی و افت فشار آب در برخی مناطق استان شده است. ' حسن غلامی ' روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گل آلودگی آب رودخانه زاینده رود که به تصفیه خانه آب بابا شیخعلی می رسد در طی 2 روز گذشته باعث کاهش حجم آب ورودی به این تصفیه خانه شد.
وی با بیان اینکه، حجم آب تصفیه خانه اصفهان دیشب به 100 درصد رسید، ادامه داد: اما از صبح امروز دوباره حجم آب این تصفیه خانه به 50 درصد کاهش یافت و این عامل باعث افت فشار یا قطعی آب در برخی مناطق استان شده است.
غلامی اظهار امیدواری کرد که شرایط تصفیه خانه آب تا حدود ساعت 17 امروز به حالت عادی بازگردد.
به گفته وی، بارندگی های چند روز گذشته منجر به شکستگی بندهای آبی و ورود گل و لای و مصالح به آب رودخانه شده است.
معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: مشکل قطعی و افت فشار آب در حدود 30 درصد از مناطق استان بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه این مشکل بیشتر در شهرهای اصفهان، مبارکه، فلاورجان، فولادشهر و شهرستان لنجان بوجود آمده است، افزود: شهرهای برخوار، اردستان، ورزنه، کوهپایه و بهارستان نیز با مشکل قطعی و افت فشار آب مواجه شده اند.
غلامی خاطرنشان کرد: مشکل قطعی یا افت فشار آب در شهرستان هایی که بیشتر از چاه های محلی برای تامین آب استفاده می کنند، کمتر است.
وی از مردم خواست تا زمان برطرف شدن این مشکل در مصرف آب صرفه جویی کنند.
به گزارش ایرنا، از دیروز شنبه، آب برخی مناطق استان بویژه در کلانشهر اصفهان، قطع یا با افت فشار مواجه شده است.
ت/3011/6020/ 2093 *خبرنگار: علیرضا حکیمیان* تنظیم کننده: آسیه معینی* انتشاردهنده: اصغر دواتگر
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/esfahanirna
بارندگی و گل آلودگی، دلیل قطعی و افت فشار آب در برخی مناطق استان اصفهان است