پایش زیست محیطی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان آذربایجان شرقی

دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
پایش زیست محیطی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان آذربایجان شرقی

تبریز - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از پایش تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: سایر مراکز درمانی اعم از کلینیک ها و آزمایشگاه های خصوصی و دولتی نیز بازرسی و پایش خواهند شد.

تبریز - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از پایش تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: سایر مراکز درمانی اعم از کلینیک ها و آزمایشگاه های خصوصی و دولتی نیز بازرسی و پایش خواهند شد. به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، علی عبدلی معاون با اشاره به اینکه از لحاظ قانونی این اداره به عنوان ناظر عالی پسماندهای پزشکی است، گفت: تمامی بیمارستان های شهر تبریز از لحاظ مدیریت پسماند پزشکی توسط کارشناسان این اداره کل پایش شده است.
وی افزود: در این راستا به چهار بیمارستان شهر تبریز اخطاریه های زیست محیطی لازم صادر شد که خوشبختانه این مراکز جهت رفع معضلات خود همکاری های لازم را شروع کرده اند.
عبدلی گفت: در مرحله بعدی با تشکیل گروه های مشترک و با حضور نمایندگان دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی ،سازمان پسماند شهرداری تبریز، استانداری و این اداره کل تمامی این مراکز مورد بازدید و پایش قرار خواهند گرفت.
معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از مدیران و مسئولان بیمارستان ها و مراکز درمانی خواست تا ضوابط مدیریت پسماند پزشکی را به صورت کامل اجرا کنند زیرا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.
پایش زیست محیطی بیمارستان ها و مراکز درمانی استان آذربایجان شرقی
jkkjkjkjkj