توکلی: جنبش دانشجویی نسبت به قانونمداری سیاستمداران حساس باشد

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
توکلی: جنبش دانشجویی نسبت به قانونمداری سیاستمداران حساس باشد

اراک - ایرنا - نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: جنبش دانشجویی باید نسبت به قانونمداری سیاستمدارن و سایر قدرتمندان اجتماع و شفافیت کارکرد آنان حساس باشد.

اراک - ایرنا - نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: جنبش دانشجویی باید نسبت به قانونمداری سیاستمدارن و سایر قدرتمندان اجتماع و شفافیت کارکرد آنان حساس باشد. به گزارش ایرنا، احمدتوکلی روز سه شنبه در همایش پیشرفت علم و صنعت، در راستای اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی در سالن شهید چمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، افزود: در حکومت مردم سالار، استبداد به معنای قانون شکنی صاحبان قدرت است و ضدیت با استبداد به معنای دفاع از حاکمیت قانون بر اقدامات سیاستمداران و قدرتمندان است و شفافیت لازمه انجام این وظیفه است.
وی اضافه کرد: اشکال پیچیده امروز استعمار غرب، جهانی سازی آمریکایی است.
توکلی اظهار کرد: دولت آمریکا دولتی است که مداوم با قرض کردن از بازار سرمایه جهانی در تامین خواسته های آمریکائیان و حفظ سلطه بر منابع ثروت ملت ها به اهدافش می رسد.
وی گفت: قدرت نظامی آمریکا در مقیاس جهانی برجسته تر، انحصاری و یک جانبه شده در حالی که قدرت نسبی ظرفیت تولیدی آمریکا کاهش یافته است و این نکته به نوبه خود بر این تناقص استوار است که ایالات متحده بیش از تولید خودش که می تواند بهای آن را بپردازد، مصرف می کند.
نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استعمار تاریخی غرب همچنان در اشکال جدید و پیچیده تری ادامه دارد، اشکال نوین نظام یافته، ساختاری و آراسته است.
توکلی عنوان کرد: استعمار نوین نظم خود ساخته را به نام جهانی سازی بر همه کشورهای تحمیل می کند.
وی اظهار کرد: خدا پرست زیر بار هیچ زوری نمی رود و توجه به این مهم امری ضروری است.
رئیس پیشین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی افزود: واردات کالا به معنای توسعه بیکاری است و هر کالایی که وارد کشور شود سهم اشتغال داخلی را کاهش می دهد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی نیز در این همایش گفت: بحث اقتصاد مقاومتی از خواسته ها و تاکید مهم رهبر معظم انقلاب است که همه باید در این راستا تلاش کنند.
علیرضا نظام آبادی افزود: همه باید دست به دست هم دهند تا با تلاش و پشتکار زمینه رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کشور رقم بخورد.
وی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در کوتاه مدت محقق نمی شود و با ید در سایه برنامه و با حضور پررنگ مردم دنبال شود.
به گزارش ایرنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اراک ادامه داد: موفقیت، آرامش و عزت امروز جامعه مرهون خون پاک شهدا است و دانشجویان باید زندگی شهدا را به خوبی مطالعه کنند و از آن درس بگیرند.
دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی 16 هزار دانشجو در 274 رشته به تحصیل اشتغال دارند.
توکلی: جنبش دانشجویی نسبت به قانونمداری سیاستمداران حساس باشد