ضرب الاجل برای طرح تخریب و بازسازی یکی از مدارس شیروان

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
ضرب الاجل برای طرح تخریب و بازسازی یکی از مدارس شیروان

شیروان – ایرنا- فرماندار شیروان گفت: یکی از مدارس شیروان به دلیل فرسوده بودن و ریزش سقف آن موقتا باید تخلیه شود تا طرح تخریب و بازسازی آن صورت گیرد.

شیروان – ایرنا- فرماندار شیروان گفت: یکی از مدارس شیروان به دلیل فرسوده بودن و ریزش سقف آن موقتا باید تخلیه شود تا طرح تخریب و بازسازی آن صورت گیرد. به گزارش ایرنا عباسعلی صفایی سه شنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش شیروان اظهار کرد: با توجه به شرایط مزبور تخلیه دانش آموزان از این مدرسه و استفاده از شیفت مخالف ضروری است که پی گیری خواهیم کرد تا در این زمینه اعتبارات خوبی تخصیص یابد.
وی با اشاره به لزوم تامین زیر ساخت ها گفت: در سفر آینده استاندار خراسان شمالی این موضوع اولویت و بحث اصلی می باشد زیرا که بحث استعداد فرزندان این منطقه که سرمایه بزرگ جامعه هستند و باید از ظرفیت جوانان استفاده کنیم.
صفایی با اشاره به اعزام اردوی کاروان راهیان نور دانش آموزان این شهرستان در اوایل دی ماه امسال افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و تداخل به امتحانات دانش آموزان، این اردو از دی ماه به نیمه دوم بهمن ماه موکول می شود.
نماینده عالی دولت در شیروان با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به دلیل مشکل مالی نمی توانند در این سفر حضور یابند گفت: برای اردوی راهیان نور نباید مشکلی داشت و باید انجمن اولیا و مربیان خوب و خیرین شناسایی شوند.
صفایی با اشاره به بحث شادی و نشاط در خانواده افزود: باید از ظرفیت خانواده ها خوب استفاده شود چرا که اثرات روحی در خانواده، اثرات خسارت باری است و باید بحث شادی و نشاط را به خانه ببریم.
وی با اشاره به نقش معلم گفت: معلمی که دارای روحیه دینی و انقلابی است در دانش آموزان خیلی تاثیرگذار است و اگر معلمی نقش رسالت خود را به خوبی ایفا کند دانش آموز معلم را الگو قرار می دهد و از آسیب های اجتماعی آن کم تر می شود.
وی ضمن تبریک 16 آذر ماه روز دانشجو افزود: دانشجویان در تاریخ انقلاب نقشی اثر بخش داشته اند .
امام جمعه شیروان هم در این جلسه گفت: هویت دانشجو در تعقل، خردورزی، دشمن شناسی، بصیرت، دین مداری و ولایت مداری تجلی پیدا می کند.
حجت الاسلام حسین کوثری با بیان اینکه جوانان روحیه پرتلاطم نقادی دارند اظهار کرد: افراد باید حرف خود را بزنند و اگر با منطق است بپذیریم زیرا که دانشگاه ساکت پویایی ندارد و در آینده از لحاظ علمی هم آسیب می بیند.
وی در خصوص فضاهای نشاط آفرین در مدرسه گفت: باید ریشه نشاط را پیدا کنیم که در این راستا فضا خیلی موثر است و فضاهای مدرسه باید مورد رسیدگی قرار گیرد و در مدارس فقط مراسم نوحه و عزدارای نباشد بلکه در زمان های مختلف سرود خوانده شود همچنین مراسم نوحه خوانی و عزدارای هم در زمان خودش برگزار شود.
مدیر آموزش و پرورش شیروان هم در ادامه نشست شورای اداری این شهرستان گفت: با توجه به مشکل مالی برخی از اولیاء دانش آموزان برای اعزام فرزندانشان به اردوی راهیان نور باید از ظرفیت تمام ارگان ها استفاده کنیم زیرا که کمک دستگاه های مختلف مورد نیاز است.
سعید رحمانی فضلی با اشاره به فرستادن مشاوره های مذهبی به مدارس این شهرستان از سوی سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی اظهار کرد: در این خصوص مشاوره های مذهبی به مدارسی می روند که نیاز و اولویت ما نیست و پیشنهاد می شود این موضوع در دست آموزش و پرورش باشد تا به مدارسی که مورد نیاز است بروند.
وی در خصوص انشعابات آب، برق و گاز گفت: با توجه به اینکه بودجه و سرانه ای نداریم که به مدارس پرداخت کنیم انتظار می رود در این زمینه دستگاه های خدمات رسان همکاری های لازم را داشته باشند.
هم اکنون 28 هزار دانش آموز در 421 آموزشگاه شهری و روستایی شیروان زیر نظر سه هزار فرهنگی تحصیل می کنند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
ضرب الاجل برای طرح تخریب و بازسازی یکی از مدارس شیروان