آموزش،عاملی اساسی درپیشگیری و کاهش تخلفات اداری است

چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
آموزش،عاملی اساسی درپیشگیری و کاهش تخلفات اداری است

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشگیری از بروز تخلفات اداری یکی از وظایف هیات های رسیدگی به تخلفات اداری است و این مهم با توسعه آموزش در بین همکاران فرهنگی به دست می آید.

شیراز - ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: پیشگیری از بروز تخلفات اداری یکی از وظایف هیات های رسیدگی به تخلفات اداری است و این مهم با توسعه آموزش در بین همکاران فرهنگی به دست می آید. به گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس،علی نقی حصنی در گردهمایی قطبی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری منطقه سه کشور در شیراز افزود: هدف از برگزای این گردهمایی آموزش و ایجاد وحدت رویه در رسیدگی به تخلفات اداری است.
در این گردهمایی که با حضور اعضای استان های بوشهر ، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد و به میزبانی استان فارس در سالن ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد، این مقام گفت:برگزاری دوره های قطبی از سال گذشته در دستور کار بوده که با توجه به نتایج مطلوب آن در سال جاری نیز پی گیری می شود.
حصنی گفت: برای توانمند سازی و ارتقای سطح دانش و آگاهی اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری این دوره به صورت تخصصی به موضوع ادله اثبات دعوی می پردازد.
مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: اصولی بر روابط اداری حاکم است که همه کارگزاران نظام باید در انجام وظایف خود به آن توجه کنند و برای اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری نیز لازم و ضروری است.
حصنی اولین اصل را اصل برابرای عنوان کرد و گفت: بر این اساس همه شهروندان در برابر قانون برابر هستند و باید نگاه ما به همه افراد جامعه یکسان باشد.
مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش افزود: دومین اصل اصل حاکمیت قانون است که قانون باید ملاک عمل ما باشد.
وی مردم داری و شهروند مداری را یکی دیگر از اصول حاکم بر روابط اداری دانست و گفت: هدف غایی همه سازمان ها خدمت به مردم است که انصاف و احترام و رعایت حقوق مردم مورد تاکید است.
همچنین گزارش دریافتی دیگر از این روابط عمومی حاکی است که معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفته است:نسبت به جمعیت ، درصد تخلف در بین کارکنان آموزش و پرورش از دیگر دستگاه های دولتی کمتر است.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی ناصری زنجانی در برنامه زنده رادیویی صدای معلم از شبکه استانی صدای فارس گفت:
دفتر حقوقی، حمایت قضایی و املاک آموزش و پرورش، امور مربوط به مباحث حقوقی و قانونی ، نحوه اجرای قانون و مقررات و نحوه تنظیم قراردادهای داخلی و همچنین خارج از وزارتخانه را پی گیری می کند.
حجت الاسلام ناصری با اشاره به وظیفه حمایت قضایی این دفتر گفت:اگر همکاری در انجام وظایف اداری خود نیازمند به حمایت قضایی باشد ، این دفتر از آنها حمایت و دفاع خواهد کرد و در مواردی نیزکه همکاران نیاز به مشاوره حقوقی در پرونده های شخصی خود داشته باشند، مشاوره لازم به آنها ارائه می شود.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در ادامه گفت: آموزش و پرورش به جهت دارا بودن تعداد زیادی ملک در سراسر کشور، یکی از ثروتمند ترین وزارتخانه های کشور است که رسیدگی به امور این املاک نیز در دفتر حقوقی آموزش و پرورش انجام می شود.
آموزش،عاملی اساسی درپیشگیری و کاهش تخلفات اداری است